MojAndroid

Občas sa stáva, že má nejaká aplikácia alebo prehliadač malú chybu. Bežný používateľ si ju často ani nemusí všimnúť. Ak sa ale o takejto chybe dozvie niekto, kto to vie zneužiť, dokážu s tým byť problémy. Aj preto teraz Google vyzval používateľov prehliadača Chrome, aby ho aktualizovali. Týka sa to hlavne tých, ktorí ho používajú na počítači.

Pomerne odlišný útok

Google Chrome zvykne byť aktualizovaný potichu a bez toho, že by ste sa o tom vôbec dozvedeli. Nemáte tak žiaden problém ani nutnosť aktualizovať si ho na základe výzvy. A aj po poslednom útoku tzv. nultých dní už Google stihol odoslať aktualizáciu. Môžete sa skúsiť ubezpečiť, že aj váš prehliadač funguje na najnovšej verzii 72.0.3626.121. Tá je dostupná aj na tomto odkaze pre prípad, že ste aktualizáciu ešte nedostali. 

Google Chrome čelí rôznym útokom pomerne často
Google Chrome čelí rôznym útokom pomerne často

Windows 7 je ohrozený najviac

Za útok hackerov mohla veľmi malá chyba. Našťastie si ju Google všimol včas a mohol ju tak odstrániť. Podľa niekoľkých tweetov bol útok mierne odlišný, podobne tak jeho riešenie. Flash musí byť v tomto prípade aktualizovaný osobitne. Google vyzval používateľ operačného systému Windows 7 32-bit, aby čo najskôr aktualizovali svoj systém. Prípadne si môžu aj nainštalovať potrebné balíčky, keď alebo ak ich Microsoft uvoľní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Prehliadanie internetu pomocou Google Chrome bude rýchlejšie

Náš tip
Google musel kvôli bezpečnostnej chybe vypnúť prepojenie Android TV s Fotkami Google

Náš tip
Do desktopového Google Chrome prichádza 12 nových farebných tém, vrátane úplne čiernej

9.3.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+