MojAndroid

Google sa pohráva s myšlienkou, ktorá by výrazne zrýchlila prehliadač Chrome. Keď prechádzate stránky a vraciate sa späť, predchádzajúca stránka sa musí väčšinou takmer celá znovu načítať. Vývojári však pracujú na tom, aby bola uložená v pamäti, čo by zabezpečilo instantné zobrazenie stránky, bez nutnosti opätovného načítavania.

Funkcia sa skrátene nazýva bfcache, čo v preklade znamená back/forward cache. Na developerských stránkach Googlu sa objavil post, v ktorm engineering manažér Googlu, Addy Osmani uvideol, že na takejto funkcii Google pracuje.

Ako takáto funkcia funguje, si môžete pozrieť na priloženom videu. Telefón vľavo ju má zapnutú, telefón vpravo nie. Ako môžete vidieť, na tom ľavom je stránka načítaná okamžite, pravý musí sťahovať nové dáta.

Stránka sa takpovediac zmrazí a uloží do pamäte

Laicky povedané, keď kliknete na link na stránke, pôvodná sa uloží do pamäte Chromu a bude “zmrazená”. Pokiaľ sa vrátite späť, okamžite sa zobrazí, nebude potrebné nič načítať. Tím, ktorí na prehliadači pracuje, odhaduje, že by to mohlo zvýšiť rýchlosť navigácie v Android verzii Chromu až o 19 %.

Chrome však nie je prvým prehliadačom, ktorý s takouto funkciou experimentuje. V roku 2005 sa o to pokúšal Firefox a aj Safari od Applu mal podobnú funkciu už v roku 2009. Otázkou je, aký vplyv bude mať táto funkcia na operačnú pamäť. Prehliadač Chrome si sám o sebe z nej dokáže odhryznúť poriadny kus.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Vedeli ste, že Chrome pre Android takto zobrazuje viac ako 99 otvorených kariet? :-)

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+