MojAndroid

Služba YouTube, pôvodne určená na zdieľanie videí a ich prehrávanie, prešla od svojho vzniku v roku 2005 obrovským vývojom. V roku 2006 ju kúpila spoločnosť Google a z nenápadného startupu sa jej podarilo odvtedy urobiť neohrozenú jednotku na poli portálov s videami. Službe odvtedy pribudli mnohé nové funkcie ako živé vysielanie, monetizačný systém pre používateľov, podpora 4K alebo 360 stupňového videa a samozrejme aj väčšie množstvo reklamy. Zo služby sa odvtedy stala prakticky sociálna sieť a v podobe aplikácií sa rozšírila na všetky platformy vrátane smart televízorov. YouTube teraz zaznamenal ďalší úspech. V obchode Google Play dosiahla jej mobilná aplikácia pre Android zariadenia 5 miliárd stiahnutí.

YouTube nie je prvou aplikáciou, ktorá tento rekord dosiahla. Na druhú stranu Služby Google Play, ktoré boli prvé s 5 miliardami stiahnutí, nie sú typickou aplikáciou, ale komponentom potrebným pre ďalšie Google aplikácie. Ďalšími Google aplikáciami, ktoré už majú počet stiahnutí v miliardach, sú klávesnica GboardGoogle Fotky a Gmail.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

4.12.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+