MojAndroid

O možnosti využitia rozšírenej reality s použitím fotoaparátu smartfónu v navigácii od Googlu sme sa prvýkrát dopočuli už v máji minulého roka. Vyzerá to tak, že niekoľko používateľov už túto funkciu dostalo. V prvom rade sa k funkcii dostanú používatelia, ktorí sú miestnymi sprievodcami. Dôvodom je, že sa jedná len o prvú verziu, ktorá obsahuje množstvo bugov. Tie bude potrebné čo najskôr vyriešiť.

Ako to funguje

Navigácia Google Mapy sa samozrejme bude v prvom rade spoliehať na GPS signál. Bude však do úvahy brať aj smerové tabule, šípky a ostatné faktory, ktoré fotoaparát vášho smartfónu zachytí počas šoférovania. Takýmto spôsobom by mali používatelia nájsť cestu do cieľa jednoduchším spôsobom. Funkcia bude technicky zladená s Google Lens, ktorú už veľmi dobre poznáme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Polícii v New Yorku sa nepáči nahlasovanie hliadok v navigáciách Waze a Google Mapy
Náš tip
Google Maps testuje nahlasovanie spomalení cestnej premávky
Náš tip
Sú Google Maps kvalitnejšie ako konkurenčné Apple Maps?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+