MojAndroid

O možnosti využitia rozšírenej reality s použitím fotoaparátu smartfónu v navigácii od Googlu sme sa prvýkrát dopočuli už v máji minulého roka. Vyzerá to tak, že niekoľko používateľov už túto funkciu dostalo. V prvom rade sa k funkcii dostanú používatelia, ktorí sú miestnymi sprievodcami. Dôvodom je, že sa jedná len o prvú verziu, ktorá obsahuje množstvo bugov. Tie bude potrebné čo najskôr vyriešiť.

Ako to funguje

Navigácia Google Mapy sa samozrejme bude v prvom rade spoliehať na GPS signál. Bude však do úvahy brať aj smerové tabule, šípky a ostatné faktory, ktoré fotoaparát vášho smartfónu zachytí počas šoférovania. Takýmto spôsobom by mali používatelia nájsť cestu do cieľa jednoduchším spôsobom. Funkcia bude technicky zladená s Google Lens, ktorú už veľmi dobre poznáme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Polícii v New Yorku sa nepáči nahlasovanie hliadok v navigáciách Waze a Google Mapy
Náš tip
Google Maps testuje nahlasovanie spomalení cestnej premávky
Náš tip
Sú Google Maps kvalitnejšie ako konkurenčné Apple Maps?
11.2.2019
Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+