MojAndroid

Keď dnes nejaké aplikácia prekoná v obchode Google Play 1 miliardu stiahnutí, už to nie je považované za nič prekvapivé. Momentálne je v obchode zhruba tridsať aplikácií, ktorým sa to podarilo. Hranicu 5 miliárd stiahnutí ale doteraz prekonalo len pár aplikácií. Ako by asi veľa ľudí predpokladalo, ide výhradne o Google aplikácie. Konkrétne aplikácia na vyhľadávanie internetového obsahu Google Search, služba na streamovanie videí YouTube a mapová aplikácia Google Mapy. Teraz sa k ním pridal aj emailový klient Gmail.

Úspech umocňuje aj to, že ešte minulý rok slávil Gmail len 1,5 miliardy stiahnutí. Zdá sa, že aj napriek silnejúcej konkurencii v obchode Google Play v podobe e-mail klientov ako Newton Mail, Accompli alebo Astro, si Gmail získava stále väčšiu popularitu.

Prvým dôvodom je to, že väčšina používateľov Android smartfónu má registrovaný vlastný Google účet pre prístup do obchodu Google Play a tým pádom aj službu Gmail. Druhým dôvodom je to, že mobilná aplikácia Gmail prešla v posledných rokoch veľkým vývojom a dnes ponúka veľmi prehľadné a intuitívne prostredie s veľkým počtom funkcií.

Z pohľadu bezpečnosti a rýchlosti nastavenia Gmail účtu sa jedná o lepšie riešenie ako email aplikácie tretích strán.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google zruší synchronizáciu medzi Google fotkami a Google Diskom
15.6.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+