MojAndroid

Aj v dobe LTE, keď už sú prakticky za rohom mobilné siete 5. generácie, sa často stane, že sa nejaká internetová stránka načíta príliš pomaly. Pokiaľ nie je dôvodom slabá prenosová rýchlosť alebo pokrytie internetu, tak za to často môže zlá optimalizácia danej stránky. Práve na tento problém chce podľa serveru AndroidCommunity upozorňovať spoločnosť Google pri svojom internetovom prehliadači Google Chrome.

Google Chrome rýchlosť

Google pomôže používateľom Chrome aj tvorcom webových stránok

Google chce analyzovať a triediť internetové stránky podľa ich obvyklej rýchlosti načítania. Následne dostanú určitú formu odznakov a používateľovi Google Chrome sa pri načítaní zobrazí, či sa zvyčajne načítava pomaly alebo rýchlejšie. Okrem užitočnej informácie pre človeka navštevujúceho danú stránku, takéto označenie pomôže aj jej tvorcovi. Vývojárov, ktorí svoje stránky následne vylepšia, chce Google odmeňovať. Zároveň chce Google zakomponovať do Chrome systém, ktorý by dokázal predpokladať nahrávací čas aj podľa typu vášho zariadenia a rýchlosti internetového pripojenia.

Nástroj pre vývojárov na zhodnotenie optimalizácie stránky

Rýchlosť otvárania stránok je pre Google ako poskytovateľa internetového obsahu a reklamy priorita. Rovnako tak by mala byť aj pre každého prevádzkovateľa akéhokoľvek webu. Pokiaľ si chcete overiť optimalizáciu vašej internetovej stránky, tak môžete využiť napríklad webový nástroj PageSpeed Insights. Ukáže vám nielen rýchlosť vášho webu, ale aj poradí, ako ho vylepšiť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
16.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+