MojAndroid

Asi každý si už na známych webových portáloch všimol pop-up okná, ktoré sa vás pýtajú, či chcete dostávať notifikácie na nové články. Táto funkcia síce môže byť často užitočná, ale pre väčšinu ľudí sú neustále žiadosti otravné. Najrozšírenejší internetový prehliadač Google Chrome by ich mal čoskoro blokovať. Podľa serveru 9to5Google by mala byť funkcia voliteľná.

Nová funkcia je zatiaľ skrytá

Nová funkcia sa už objavila v Android verzii prehliadača Google Chrome. Odhalila ju komunita XDA medzi nastaveniami, ktoré otvoríte zadaním príkazu chrome://flags. Funkcia dáva na výber tri možnosti blokovania. V prvom prípade odošle tichú notifikáciu o blokovaní žiadosti na otvorenej webovej stránke. V druhom prípade je táto notifikácia zobrazená ako pop up okno. V obidvoch prípadoch je prítomné tlačidlo, ktorým môžete prejsť do nastavení Chrome pre spravovanie webových stránok. Tam je možné web stránke povoliť výnimku.

V treťom prípade na blokovanie upozorní notifikácia v dolnej časti obrazovky vo forme malého informačného panelu. Aj teraz môžete udeliť web stránke výnimku. Samozrejme tieto upozornenia by sa mali zobrazovať iba pri prvej návšteve web stránky. Pokiaľ vám žiadosti na odber notifikácií o novinkách web stránok nevadia, tak si novú funkciu môžete jednoducho vypnúť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Ako zapnúť tmavý režim v Chrome Canary? | NÁVOD
31.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+