MojAndroid

Možnosť tmavého režimu čoraz viac vyhľadávajú používatelia nielen smartfónov s AMOLED displejmi. Čierna farba zobrazená smartfónom pôsobí omnoho lepšie pre oči a mnohým sa po stránke vzhľadu páči viac ako biela. Ako ste už mohli počuť, množstvo aplikácií od Google už disponuje tzv. “Dark Mode”, respektíve tmavým režimom.

Ten je odteraz možné zapnúť aj v Canary verzii Google Chrome. Tentokrát však platí, že tmavý režim bude zahrnutý do celého prostredia a pravdepodobne bude takto vyzerať aj v stabilnej verzii. Ukážeme si, ako na to.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ako na to?

Podľa XDA-developers.com, tmavý režim v prehliadači je možné zapnúť prostredníctvom flags.

  1. Otvorte Chrome Canary.
  2. Do vyhľadávania napíšte chrome://flags.
  3. V zobrazenej lište tentokrát vyhľadajte Force Dark Mode for Web Contents.
  4. Kliknite na Default a zmeňte to na možnosť Enabled.
  5. Malo by vám vyskočiť okno s možnosťou Relaunch. Kliknite naň. V inom prípade Chrome Canary vynútene zastavte v nastaveniach.

V testovacej verzii

Samozrejme, keďže je táto funkcia dostupná zatiaľ iba v Canary verzii, nemôžete očakávať bezproblémový chod. S najväčšou pravdepodobnosťou sa implementácie tmavého režimu do stabilnej verzie dočkáme už čoskoro. Zatiaľ si však môžete sami otestovať, aké je to mať všetky weby zahalené do čiernej a uvidíte, či to budete chcieť potom využívať.

Pokiaľ ste sa rozhodli tmavý režim otestovať, dajte nám dolu do diskusie vedieť, či sa vám páčil alebo či radšej zostávate pri klasickej bielej verzii.

Náš tip
Chrome testuje nový spôsob ovládania prehrávaných médií

7.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+