MojAndroid

Google Chrome je najpoužívanejší internetový prehliadač na svete, ktorý získal svoju popularitu aj kvôli častým a zmysluplným updatom. Tie pravidelne prinášajú rôzne menšie či väčšie vylepšenia, ktoré sú na začiatku testované vo verzii Chrome Canary. Najnovšie do tejto verzie pribudla šikovná možnosť ovládania prehrávaných médií.

Dokáže pracovať aj s kartami na pozadí

Určite ste sa už niekedy stretli s tým, že ste mali v Chrome otvorených viacero kariet a ani za svet ste nevedeli nájsť tú, na ktorej sa vám prehrávalo nejaké médium. Ak ste ju aj náhodou našli, pre zastavenie prehrávania ste museli kartu otvoriť, médium zastaviť a až potom ste sa mohli pustiť späť do práce. Áno, celý tento proces nezaberie viac ako zopár sekúnd, no každá sekunda sa predsa počíta. O to viac to platí v dnešnej uponáhľanej dobe.

Aj z tohto dôvodu je nový spôsob ovládania prehrávaných médií v Chrome poriadne užitočný. Po jeho aktivácii vám medzi ikony rozšírení pribudne ďalšia, pod ktorou sa budú skrývať tlačidlá na prepnutie média či zastavenie a spustenie prehrávania. Táto ikona sa však medzi rozšíreniami zobrazí len vtedy, keď budete mať nejaké médium v Chrome otvorené. Ide o teda o maličkosť, ktorá ale môže ešte o čosi zrýchliť váš workflow. Pre aktiváciu tejto novinky vám stačí kliknúť sem.

Náš tip
Ako si nastaviť tmavý režim v Google Chrome | NÁVOD
6.7.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+