MojAndroid

Internetový prehliadač Google Chrome je jedným z najúspešnejších produktov spoločnosti Google. Nielen na Android platforme je najpoužívanejším nástrojom na prehliadanie webových stránok a tak je pochopiteľné, že sa ho Google snaží vylepšovať. Nedávno jeho reputáciu narušila odhalená chyba, ktorá umožňovala webovým stránkam sledovať používateľa aj v inkognito móde. V novej verzii Google Chrome s poradovým číslom 76 by už mala byť opravená. Informuje o tom server BGR.

Opravený Inkognito mód a aj blokovanie Adobe Flash

Chybu Inkognito módu spôsobovala implementácia FileSystem API. V novej verzii by už možnosť kontrolovania systému súborov mala byť zakázaná. Ďalšou zmenou by malo byť automatické blokovanie prvkov Adobe Flash. Ľudia, ktorí ich využívajú, budú mať samozrejme stále možnosť ich spustenia. Vytesniť Adobe Flash z webových stránok sa už dlhé roky snaží nielen spoločnosť Google, ale hlavne konkurenčný Apple.

Jednoduchšia inštalácia PWA a tmavý režim

Po aktualizácii na verziu 76 by sa taktiež mala zjednodušiť inštalácia progresívnych webových aplikácií (PWA). Tie by mali byť nainštalované na plochu systému automaticky, pokiaľ internetová stránka splní kritéria pre PWA. Pribudol aj tmavá režim, ktorý šetrí zrak a energiu u zariadení s OLED displejmi. Nejedna sa ale o tmavý režim samotnej aplikácie Chrome, ale webových stránok. Aby by bol ale funkčný, musí ho podporovať aj samotná internetová stránka. Google Chrome 76 ešte opravuje niekoľko chýb predošlých verzii. Pre Android zatiaľ nemusí byť dostupný vo všetkých regiónoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
1.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+