MojAndroid

WhatsApp je mnohými užívateľmi po celom svete denne používaným komunikačným nástrojom. Určite si niektorí z vás spomenú na náš predchádzajúci článok, v ktorom sme spomínali, že v beta verzii aplikácie WhatsApp je možné zapnúť tmavý režim. Aktuálny článok ďalej informuje o tom, že dostupnosť takzvaného Dark Mode je aj v klasickej stabilnej verzii, ktorú má drvivá väčšina ľudí práve zo samotného Obchodu Play.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Tmavý režim pre WhatsApp je tu

Možno vám príde trošku divné, prečo vývojárom trvalo tak dlho, kým sa podarilo tmavý režim implementovať. Podľa XDA-developers bolo potrebné Dark Mode pred vydaním do stabilnej verzie ešte poriadne vyskúšať v tej testovacej, aby sa predišlo nepríjemným problémom. Nuž, koniec koncov, ten finálny deň prišiel. WhatsApp tak po novom podporuje tmavý režim. Táto informácia je platná ako pre zariadenia s operačným systémom Android, tak aj pre tie s iOS od Apple.

Nedočkáme sa pravej čiernej

Pokiaľ ide o samotný režim, musíme spomenúť, že nedočkáme sa pravej čiernej, ktorá by extrémne potešila vlastníkov smartfónov s OLED obrazovkou. Dokonca to nie je ani pre Google aplikácie už typická šedá. Skôr by sme povedali, že sa dočkáme niečoho medzi tmavou modrou až tmavou sivou farbou. Tá jednoznačne vo večerných hodinách uľaví očiam, no na druhú stranu efekt úspory batérie bude takmer nulový.

To bola však reč o appke pre Android. Používatelia smartfónov značky Apple sa dočkajú skutočnej čiernej s prvkami tmavej modrej. Dúfame tak, že sa vývojári rozhodnú v budúcnosti pre podobný motív aj v prípade Android zariadení. Ako sme už spomínali, na OLED paneloch by tak WhatsApp vyzeral veľmi dobre a navyše, podarilo by sa ušetriť aj nejaké to percento z batérie.

Zapnete ho veľmi jednoducho

Ak by ste si priali tmavý režim zapnúť, prvým krokom by mala byť aktualizácia aplikácie prostredníctvom Obchodu Play. V samotnej appke WhatsApp potom už len stačí prejsť do nastavení konverzácií, v ktorých zapnete novopridaný Dark Mode. Pokiaľ by ste patrili k tým, ktorí tmavý režim už obdržali skôr (s výnimkou beta testerov), môžete nás o tom informovať v komentároch pod článkom.

Náš tip
WhatsApp pracuje na tmavom režime pre desktopovú verziu

5.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+