MojAndroid

Určite veľa z nás komunikuje s ostatnými cez sociálne siete. Sú výborným spôsobom, ako niečo rýchlo odkázať alebo opísať. Občas sa ale stane, že je v texte niečo dôležité, čo by sme chceli nejakým spôsobom zviditeľniť. Pre tých, ktorí používajú WhatsApp, máme jednoduchý návod, ako písať inými štýlmi písma.

Jednoducho pred a za text doplniť symboly

Celé menenie je veľmi jednoduché a rýchlo sa ho naučíte. Nepotrebujete žiadne prídavné aplikácie alebo špeciálne kódy. Všetko je obsiahnuté priamo v aplikácii WhatsApp. Môžete si vybrať hneď z troch štýlov (okrem toho štandardného): tučné písmo, kurzíva a prečiarknuté písmo. Stačí nasledovať tieto kroky:

  1. Otvorte si WhatsApp vo svojom smartfóne.
  2. Zvoľte konverzáciu, v ktorej si to chcete napríklad odskúšať.
  3. Ak chcete napísať tučné písmo, pred a za daný text vložte symbol * (hviezdička), napríklad *text*.
  4. Ak chcete napísať kurzívou, pred a za daný text vložte symbol _ (podtržník), napríklad _text_.
  5. Ak chcete napísať prečiarknuté písmo, pred a za daný text vložte symbol ~ (vlnovka), napríklad ~text~.

Samozrejme fantázii sa medze nekladú a tieto štýly môžete medzi sebou aj kombinovať. V prípade, že vám tento návod pomohol, neváhajte ukázať ho aj svojim známym, s ktorými si píšete cez WhatsApp. A nezabudnite nám do diskusie pod článok napísať, prečo používate práve WhatsApp.

Náš tip
Ako vypnúť bodky upozornení na Facebooku? | NÁVOD

5.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+