MojAndroid

Aplikáciu Facebook dnes využíva množstvo používateľov. Vývojári sa ju preto snažia zlepšovať a obohacovať. Postupom času sa takto dostalo na množstvo zmien, vrámci ktorých prišli aj zmeny dizajnu. Niektoré z nich potešili, iné ani tak nie. Ak ani vy nepatríte medzi fanúšikov červených bodiek upozornení, poznáme spôsob, ako si ich môžete vypnúť.

Webové rozhranie sa od aplikácie veľmi líši

V časoch, keď Facebook vznikol, existovali len webové stránky. Vývojári sa sústredili na ne a spravovali ich tak, aby boli vždy aktuálne. S príchodom chytrých telefónov a aplikácií v nich sa museli prispôsobiť pre oba svety. I keď spočiatku boli v prípade Facebooku stránka aj aplikácia približne rovnaké, dnes tomu tak nie je.

Facebook ako aplikácia prednedávnom prešiel veľkou zmenou. Okrem dizajnu prišli aj (pre niekoho otravné) bodky upozornení. Malé červené guľky sa zobrazujú pri každej z ikon facebookových sekcií v prípade, že vás chcú na niečo upozorniť. Pre mnohých je ale väčšina z tých upozornení zbytočná, a preto si ich po novom viete vypnúť.

Jednoducho a rýchlo cez aplikáciu

Ak ste aj vy zatúžili po tom zbaviť sa otravných červených bodiek, ktoré vás aj tak upozorňujú len na zbytočnosti, čítajte pozorne. Existuje totiž veľmi jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Stačí nasledovať pár jednoduchých krokov:

  1. Otvorte si Nastavenia v aplikácii Facebook.
  2. Nájdite sekciu Upozornenia a v nej časť Bodky upozornení.
  3. Zvoľte, pre ktoré kategórie chcete bodky ponechať a pre ktoré vypnúť.

Pomohol vám tento návod? Potrebujete pomôcť s podobným problémom? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Facebook pre Android dostáva úplne nový dizajn aj funkcie
2.7.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+