MojAndroid

Facebook v týchto dňoch usporadúva svoju každoročnú vývojársku konferenciu F8. Počas prvého dňa konferencie sme sa dočkali množstva noviniek, medzi ktoré patrí aj redizajn mobilnej aplikácie Facebook.

Jednoduchší dizajn a aj nové funkcie

Nový dizajn upúšta od tradičnej modrej lišty s vyhľadávaním a prináša oveľa jednoduchší biely dizajn s modrým logom spoločnosti. Zvyšok dizajnu aplikácie sa veľmi dramaticky nezmenil, no Facebook si aj tu pripravuje pôdu pre nasadenie noviniek, ktoré avizoval počas svojej prezentácie.

Sociálna sieť by sa už v blízkej dobe mala zmeniť. Jej ústrednou témou budú skupiny a podujatia a zmení sa tým aj časová os, na ktorú sme zvyknutí. Rovnako sme však zvyknutí aj na zmeny, ktoré Facebook prináša každú chvíľu. Spolu s tými sa mení aj účel, ktorý aplikácia plní v našich životoch. Nie je to tak dávno, čo bol Facebook skvelým zdrojom správ z najrôznejších oblastí. Odvtedy sociálna sieť priniesla experiment s názvom Prieskumník a množstvo ďalších zmien.

Zameranie na skupiny

Po novom sa tak na časovej osi môžete tešiť na viacero odkazov do najrôznejších skupín a komunít. Je pravda, že ich vyhľadávanie je v súčasnosti pomerne komplikované a ak nepoznáte názov skupiny, často ju ani nenájdete. Skupiny sú pritom veľmi dôležitou súčasťou sociálnej siete a v mnohých smeroch nahradili fanúšikovské fóra z najrôznejších oblastí.

Takto vyzerá aplikácia Facebook na telefóne Filipa Struhárika.

Ako vidíte na screenshotoch, aj aplikácia zobrazuje ako jednu z hlavných záložiek práve skupiny (druhá záložka zľava). Aj tu sa ale ukazuje rôznorodosť verzií, v ktorých je sociálna sieť dostupná. V našej mobilnej aplikácii túto záložku nemáme, aj keď patríme medzi Beta testerov a máme nainštalovaný najnovší update.

Chystané zmeny v desktopovej verzii

Okrem toho sa chystá aj dramatický redizajn desktopovej verzie sociálnej siete. Tá už na dnešnú dobu pôsobí zastarane a ponúka obrovské množstvo funkcií, ktoré takmer nikto nepoužíva. Aj táto forma sociálnej siete sa neustále mení a pre používateľov je tak ťažké zvyknúť si na funkciu, ktorá o chvíľu môže úplne zmiznúť.

Na update treba počkať

Kým update pre desktopovú verziu sociálnej siete dorazí niekedy v najbližších mesiacoch, aktualizácia pre mobilnú aplikáciu by mala byť uvoľňovaná už teraz. Vzhľadom na množstvo zariadení, na ktorých je Facebook nainštalovaný, však očakávame dlhší priebeh a postupné uvoľňovanie najnovšej verzie aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+