MojAndroid

Sociálna sieť Clubhouse si behom pár mesiacov získala obrovskú obľubu, čo neuniklo konkurenčným sociálnym sieťam. Väčšina z nich začala pracovať na vlastnej alternatíve. Podľa portálu PhoneArena sa sociálna sieť Twitter snažila Clubhouse dokonca kúpiť.

Nová služba dráždi konkurenčné sociálne siete

Clubhouse je v podstate audio-sociálna sieť, ktorá funguje na princípe podcastov. Jej základným princípom sú miestnosti, v ktorých hovorí jeden alebo pár spíkrov a ostatní ich počúvajú. Prípadne sa môžu prihlásiť o slovo podobne, ako keby boli na živej konferencii. Je tam zopár moderátorov, ktorí diskusiu korigujú a kontrolujú, aby ľudia nekričali cez seba.

Clubhouse

Clubhouse bohužiaľ stále nie je oficiálne dostupná pre Android. S pomocou tejto českej aplikácie ju ale môžete s malými obmedzeniami prevádzkovať aj na platforme Android. Tento nedostatok sa snažia využiť aj konkurenčné sociálne siete. S podobnou funkciou už prišli aj aplikácie Telegram a Slack. Twitter ponúka svoju funkciu Places, ktorá je alternatívou Clubhousu, zatiaľ len v beta verzii pre platformu iOS.

Twitter s ponukou 4 miliárd neuspel, Clubhouse chce získať financie od investorov

Podľa agentúry Bloomberg spoločnosť Twitter dokonca nedávno viedla rozhovory so spoločnosťou Clubhouse o možnom odkúpení populárnej aplikácie pre sociálne médiá so zvukom. Podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou sa cena ponuky možného nákupu Clubhouse vyšplhala až na 4 miliardy dolárov.

Rozhovory sa už podľa portálu PhoneArena neuskutočňujú,  aj keď dôvod nie je jasný. Akonáhle sa rozhovory s Twitterom prerušili, mal Clubhouse údajne rozhodnúť, že by bolo lepšie získať peniaze prostredníctvom nového kola financovania od investorov. Tí mali oceniť firmu na zhruba 4 miliardy dolárov.

Clubhouse si je určite vedomý svojej ceny, pretože túto službu začali využívať aj šéfovia technologických gigantov ako Elon Musk k diskusii o nových technológiách. Pre množstvo lektorov môže slúžiť k prednáškam s účasťou veľkého počtu diskutujúcich poslucháčov.

Náš tip
Nokia X10 a X20 oficiálne: Podpora 5G a trojročná záruka za nízku cenu
8.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+