MojAndroid

Sociálna sieť Clubhouse, si v poslednom čase našla množstvo priaznivcov. Jej princíp je založený najmä na hlasovej komunikácii, kedy s používateľmi komunikujete len hlasom. Pripojiť sa môžete do rôznych miestností s niekoľkými “spíkrami”, ktorých debatu môžete počúvať a zapojiť sa do nej.

Táto aplikácia je zatiaľ dostupná len pre zariadenia s iOS, no podľa informácií portáli svetandroida.cz, prišli českí vývojári na to, ako neoficiálne priniesť túto aplikáciu aj pre používateľov Androidu.

Neoficiálny Clubhouse pre Android má svoje obmedzenia

Prvou otázkou je, že do akej miery je táto aplikácia bezpečná v oblasti vášho súkromia, či osobných údajov. Ďalším obmedzením týkajúcim sa funkcionality je registrácia. Ako v prípade oficiálnej verzie Clubhouse, je aj tu potrebné registrovať sa prostredníctvom pozvánky. Vývojár taktiež odporúča vykonať samotný proces registrácie na iOS a na Androide sa už postačí len prihlásiť.

Aplikácia ponúka rovnaký vzhľad a funkcie ako jej oficiálna verzia. Samozrejmosťou je audio komunikácia, zdvihnutie ruky, sledovanie miestností a používateľov, oznámenia a taktiež aj pozvánky. Existujú obavy, ako Clubhouse na tento počin zareaguje napríklad zablokovaním účtov.

Vývojár v spätnej väzbe uvádza, že neexistuje žiaden zákaz použitia API aplikácie Clubhouse. Treba sa mať na pozore, pretože používaním tejto neoficiálnej verzie sa tak či tak vystavujete potencionálnemu riziku zablokovania vášho účtu.

Náš tip
Je aplikácia Clubhouse bezpečná?

8.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+