MojAndroid

Nie je to každý deň, kedy sa dozvedáme o tom, aké zariadenia používajú najväčšie svetové technologické špičky. Bill Gates sa priznal, že preferujete Android, aj napriek tomu, že vlastní aj iPhone. Prečo má aj iPhone? Kvôli aplikáciám, ktoré zatiaľ nie sú pre Android – napr. Clubhouse. Práve počas jednej debaty v tejto aplikácii priznal, že preferuje Android.

Bill Gates má stále radšej Android, kvôli jeho otvorenosti

Bill Gates narovinu priznal, že má rád ekosystém Androidu kvôli jeho otvorenosti a flexibilite. Je totiž viac otvorený k práci s aplikáciami tretích strán a dobre na ňom idú aj všetky aplikácie od Microsoftu. Navyše je možné prepojiť Android s Windows počítačom cez aplikáciu Váš telefón a sledovať upozornenia, SMS správy a hovory aj tam.

“Používam Android, pretože chcem byť informovaný o všetkom. Častokrát sa hrám aj s iPhone-om, ale Android mám vždy so sebou. Niektorí výrobcovia dokonca predinštalujú aplikácie od Microsoftu spôsobom, ktorý mi vyhovuje. (pozn. Androidy) Sú flexibilnejšie tým, ako sa softvér spája s operačným systémom. To je to, na čo som si pri nich zvykol. To aj napriek tomu, že väčšina mojich priateľov má iPhone,” povedal Bill Gates v rozhovore s novinárom Andrew Ross Sorkin-om a spoluzakladateľom Clubhouse-u Paul Davidson-om.

Bill Gates používa Android smartfóny už od roku 2017. Mimochodom, spomínaný Paul Davidson v rozhovore spomenul, že Clubhouse pre Android je už na ceste, spomína PCmag. Nazval to “najväčšou funkciou” Clubhouse-u, čo však bude znamenať aj to, že jeho exkluzivita pre zariadenia iPhone pominie.

Náš tip
Je aplikácia Clubhouse bezpečná?

1.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+