MojAndroid

Služba Clubhouse, ktorá umožňuje živé podcasty s poslucháčmi zapájajúcimi sa do diskusie,  sa stala v posledných týždňoch veľmi populárnou. Konkurenčné sociálne služby začali okamžite pripravovať vlastné alternatívy a pridáva sa k nim aj aplikácia na textovú komunikáciu Telegram. Informáciu o jej novej funkcii priniesol portál XDA-developers.

Funkcia Voice Chat 2.0 umožní vytvárať skupinový hlasový chat

Nová funkcia Telegramu, ktorá chce konkurovať službe Clubhouse, vlastne nie je až tak nová. V podstate pôjde o novú verziu staršej funkcie Voice Chat, ktorá bola používateľom sprístupnená koncom minulého roka. Nová verzia, ktorú Telegram nazýva Voice Chats 2.0, rozširuje podporu hlasového chatu pre vlastné kanály.

Telegram Voice Chat 2.0
Telegram | Zdroj: XDA-developers

Nové funkcie Voice Chat 2.0 boli prvýkrát odhalené v beta verzii aplikácie začiatkom tohto mesiaca. Teraz sú funkcie konečne dostupné aj v jej stabilnej verzii. Po najnovšej aktualizácii dostanú správcovia kanálov možnosť hostiť hlasové rozhovory. Správcovia budú musieť najprv otvoriť profil ľubovoľnej skupiny alebo kanála klepnutím na tri bodky ponuky a potom vybrať možnosť „Spustiť hlasový chat“.

Správcovia budú môcť moderovať a nahrávať diskusiu

Aktualizácia Voice Chat 2.0 tiež prináša novú možnosť Nahrané Chaty, ktorá umožní správcom skupín a kanálov zaznamenávať zvuk z hlasových rozhovorov. Tie môže následne publikovať v skupine pre členov, ktorí zmeškali priamy prenos. Zaznamenané rozhovory budú k dispozícii v rámci uložených správ.

Telegram Voice Chat 2.0
Telegram | Zdroj: XDA-developers

Ďalšou novou možnosťou je ikonka zdvihnutých rúk, ktorá  umožní tlmeným účastníkom hlasového chatu naznačiť, že chcú hovoriť. Správcovia uvidia novú animáciu vždy, keď účastník použije možnosť Zdvihnúť ruku. Klepnutím na ňu sa otvorí vyskakovacie okno s možnosťou umožniť účastníkovi hovoriť, napísať správu alebo odstrániť účastníka.

Poslednou novou možnosť je zdieľanie odkazov s pozvánkami pre hlasové chaty. Toto nastavenie umožní správcom vytvárať samostatné odkazy pre rečníkov a poslucháčov. Správcovia tiež dostanú možnosť pridať tituku hlasového chatu, aby členom pomohli vidieť tému konverzácie ešte pred pripojením. Najnovšia aktualizácia stabilnej verzie aplikácie Telegram je už dostupná v obchode Google Play.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Pozor na nový podvod! Útočníci tvrdia, že si vás nahrali pri sledovaní pornografie

 

 

20.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+