MojAndroid

Komunikačná firemná aplikácia Slack sa možno čoskoro viac priblíži klasických sociálnym aplikáciám a službám. Podľa portálu XDA-developers chce priniesť funkciu Príbehov a audio miestnosti v štýle populárnej služby Clubhouse.

V audio miestnostiach by mali prebiehať pracovné stretnutia

Pokiaľ nepoznáte aplikáciu Slack, tak ide o firemnú komunikačnú platformu vyvinutú americkou softvérovou spoločnosťou Slack Technologies. Ponúka množstvo funkcií v štýle IRC, vrátane chatovacích miestností usporiadaných podľa témy, súkromných skupín a priamych správ.

Podľa informácií portálu Protocol sa CEO spoločnosti Slack Stewart Butterfield rozhovoril o niektorých vyvíjaných funkciách pre ich aplikáciu. Povedal, že Slack bude mať čoskoro audio miestnosti pre konverzácie. Podobne ako miestnosti v službe Clubhouse by nemali vyžadovať naplánovanie schôdzky alebo uskutočnenie hovoru.

Chatovacie miestnosti v štýle Clubhouse by sa ale príliš nelíšili od toho, čo už momentálne Slack ponúka. Prebiehajúci hovor v chate sa už teraz zobrazuje všetkým, ktorí sú pripojení na daný kanál. Slack sa ale chce stať miestom, kde bude prebiehať každá komunikácia súvisiaca s prácou.

A práve Clubhouse je v súčasnosti obľúbeným miestom technologických manažérov, ktorí v tejto službe spolu hovoria o čomkoľvek. Jeho popularita každým dňom stúpa, čo neuniklo pozornosti ani ďalším sociálnym službám. Aj Facebook už pripravuje vlastnú alternatívu služby Clubhouse a Twitter má podobnú funkciu s názvom Spaces prakticky hotovú.

Pribudnúť by mali aj krátkodobé videosprávy

Ďalšou novou funkciou Slack majú byť krátkodobé videosprávy podobné „Príbehom“ na platformách ako Instagram a Facebook. Aký má k tomu platforma dôvod, CEO spoločnosti neuviedol. Ako prvá funkciu Príbehov priniesla služba Snapchat ešte v roku 2013. Príbehy sa stali medzi majiteľmi smartfónov veľmi rýchlo obľúbené a tak neušli pozornosti konkurencie.

Napríklad Twitter začal v novembri s prevádzkou funkcie Fleets a hudobná služba Spotify už štyri mesiace testuje príbehy vytvorené umelcami. Aby toho nebolo málo, tak spoločnosť Google vyvinula podobnú funkciu Web Stories pre svoj informačný kanál noviniek Discover. Príbehy v nej nevytvárajú používatelia, ale vydavatelia novín, médií a webových portálov.

Slack
Slack
Price: Free
  • Slack Screenshot
  • Slack Screenshot
  • Slack Screenshot
  • Slack Screenshot
  • Slack Screenshot
  • Slack Screenshot
  • Slack Screenshot
Náš tip
Project CARS GO: Preteky so špičkovou grafikou a ovládaním jedným dotykom
28.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+