MojAndroid

Používateľov aplikácie Slack prvý pracovný deň roka 2021 privítal masívnym výpadkom. Ak sa náhle nemôžete prihlásiť a komunikovať so svojimi kolegami, vôbec v tom nie ste a sami a chyba rozhodne nie je na vašej strane. Oficiálna stránka služby Slack, ktorá monitoruje aktuálny stav, uvádza, že k problémom začalo dochádzať krátko po 16. hodine.

Najskôr sa to prejavilo tak, že nebolo možné načítať históriu predošlých konverzácií, následne sa nedali odosielať správy. Nakoniec to skončilo tým, že aplikácia aj prihláseným používateľom zobrazila chybovú hlášku a odvtedy sa do nej nedá prihlásiť. Slack je pomerne rozsiahly komunikačný nástroj, ktorý je používaný primárne vo firemnom sektore ako efektívna náhrada interných e-mailov. Takýto masívny výpadok je preto veľkou komplikáciou.

Čo je presnou príčinou aktuálneho výpadku nateraz nie je známe. Možno ide o technickú chybu, možno ide o problémy spôsobené vyšším náporom zo strany používateľov, ktorí po sviatkoch pracujú z domu a aktívne potrebujú komunikovať. Možné je prakticky čokoľvek.

Veľké výpadky služieb technologické spoločnosti neobišli ani v závere roka 2020. V rozmedzí niekoľkých dní mali problémy Facebook aj Google.

Aktualizované 19:16

Vyzerá to tak, že prevádzka služby Slack sa pomaly vracia do normálu. Prihlásenie síce môže trvať o čosi dlhšie ako obvykle, no následne by už malo všetko fungovať.

Náš tip
Naše obľúbené aplikácie roka 2020: Čo používame v redakcii?

4.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+