MojAndroid
Telekom si povedal, do tretice všetko dobré – a pokračuje v akcii Nekonečné dáta aj v máji. Zákazníci Telekomu tak dostanú 1000 GB dát bezplatne. Aktivovať balík Nekonečné dáta je potrebné cez aplikáciu Telekom. Treba to však stihnúť do 7.mája. Pozrite si, Ako aktivovať Nekonečné dáta cez aplikáciu Telekom.

Štatistiky pre Nekonečné dáta

Balíček Nekonečné dáta ukázal hlad Slovákov po dátach a ukázal zaujímavé štatistiky v prvých dvoch mesiacoch. Napríklad počas marca si ho aktivovalo 52% zákazníkov so smartfónmi a 76% používateľov Telekom aplikácie.

Dátová špička sa počas marca a apríla predĺžila až na 4 hodiny a trvala spravidla od 18:30 do 22:30. Najviac aktivácií balíka Nekonečné dáta sme zaznamenali v Bratislave a Žiline. Najväčšia dátová spotreba bola v okresoch Bratislava II, Nitra a Žilina.

O najväčší medzimesačný rast v spotrebe dát sa postarala pätica okresov Myjava, Námestovo, Detva, Gelnica a Stropkov. Priemerná spotreba zákazníkov s balíkom Nekonečné dáta dosiahla 15 GB, ale napríklad až tretina zákazníkov preniesla cca 500 až 1000 MB.

Benefit aj pre EASY

Telekom informoval o ďalšom benefite, ktorý bude k dispozícii pre vybraných zákazníkov Easy kariet, počas súčasnej mimoriadnej situácie. Ponúka im nový dátový balík s dvojnásobnou porciou dát, no za pôvodnú cenu. Ide o časovo obmedzenú akciu, ktorá sa dá využiť aj počas mája. konca apríla
Pôvodný článok

Nový balík, stará cena, extra dáta

Od 16. do 30. apríla 2020 bude v ponuke nový dátový balík VŽDY 4 GIGA. Za rovnakú cenu 8 € ako má v súčasnosti menší balík (VŽDY 2 GIGA) môže získať zákazník až 4 GB dát na obdobie 30 dní. Tento balík bude aktivovaný aj s automatickou obnovou, takže ak bude mať zákazník dosť kreditu, aj po skončení kampane mu bude platiť 4-gigový objem: zákazník bude mať dostupný rovnaký objem dát za nezmenenú cenu.

A ďalšia výborná správa: neminuté dáta sa prenášajú aj do ďalšieho mesiaca. Balík sa bude dať aktivovať cez SMS správu do konca mesiaca, a to poslaním textu 4GIGA na číslo 12330. Novinka je dostupná pre všetkých zákazníkov s kartami Easy Pecka.

Náš tip
Dátovanie u slovenských operátorov. Aká je ponuka doplnkových balíčkov?

Nekonečné dáta v Telekome

Ako Telekom nedávno sľúbil, platnosť balíka Nekonečné dáta pokračuje aj v apríli. Zákazníci tak majú k dispozícii až 1000 GB dát. Nevídaný balík dát umožní študovať, sledovať videá, počúvať hudbu alebo viesť konferencie a pracovať v domácom prostredí.

Telekom predlžuje platnosť balíka Nekonečné dáta

Telekom pripravil v súvislosti s mimoriadnou situáciou na Slovensku viacero benefitov. Predĺžil trvanie akcie Nekonečné dáta na celý apríl, zákazníci dostanú extra kredit pre karty Easy a Juro, volania na infolinky budú bezplatné a online tlmočník bude k dispozícii nonstop.

„Centrom nášho snaženia sú technológie, tie sú naším srdcom, našou DNA a tie pomôžu ostať našim ľudom v spojení, pracovať, ďalej študovať alebo sa zabávať. Preto prinášame zákazníkom množstvo benefitov, aby sme im pomohli v nasledujúcich týždňoch. Chceme, aby zostali doma, ostali v spojení a boli solidárni.“

Dušan Švalek, riaditeľ pre Slovensko

Nekonečné dáta predĺžené aj na apríl

Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy i Bez záväzkov si mohol v marci aktivovať špeciálnu akciu, v rámci ktorej dostal neobmedzené dáta na mesiac zadarmo. Išlo o objem až 1000 GB. Operátor koncom februára informoval, že priemerná dátová spotreba používateľa je približne 2 GB mesačne. 1000 GB je až 500-krát viac.

V čase, keď je to najviac potrebné a ľudia zostávajú doma, sa Telekom rozhodol túto ponuku rozšíriť aj na mesiac apríl. Vďaka takto veľkému dátovému balíku môžu zákazníci prakticky neobmedzene sledovať videá, počúvať hudbu a pracovať z pohodlia domova. Nekonečné dáta budú môžu využívať aj biznis zákazníci.

Extra kredit pre karty Easy a Juro

Operátor myslel aj na tých zákazníkov, ktorí využívajú predplatené karty. V období medzi 20. marcom a 31. marcom dostali všetci používatelia kariet Easy a Juro pri prvom dobití 50 % kreditu navyše. Benefit bol určený najmä seniorom, ktorí pred paušálmi uprednostňujú práve predplatené karty. Tento benefit už neplatí počas apríla.

Najpredávanejšie Android smartfóny v Telekome

Medzi najpredávanejšie telefóny patria Samsungy. V tom trojke sú dva modely Samsungu, jeden z nich patrí Huawei.

Samsung Galaxy A51

Huawei Y6S

Samsung Galaxy A71

Kompletný zoznam najpredávanejších Android smartfónov v Telekome nájdete v článku Telekom: Najpredávanejšie Android smartfóny za február 2020.

TV kanály bezplatne

Telekom už od 13. marca sprístupnil zákazníkom množstvo detských, filmových a lifestylových TV programov. K dispozícii sú viaceré detské, hudobné či filmové programy. O aktiváciu benefitu nie je potrebné požiadať, k dispozícii je pre všetkých zákazníkov zdarma.

Zoznam TV kanálov, ktoré sú teraz bezplatné:

 • Ťuki TV
 • Duck TV
 • Nick JR
 • MTV Dance, MTV Hits, MTV Rock
 • FilmBox Extra, FilmBox Premium
 • BBC Earth

Zákazníci, ktorí využívajú Magio GO, dostanú v časti Videopožičovňa 10 filmov zadarmo. Ide o tieto tituly:

 • Hovory s TGM
 • Noc na Karlštejně
 • Ťah pešiakom
 • Syn zmaru
 • Nálet na Čchung-čching
 • Krajčírka
 • Nesmrteľná teta
 • Posledný bozk
 • Rezistencia
 • E. A. Poe: Archa bláznov

Bezplatné volania na platené infolinky a nonstop tlmočník

Množstvo ľudí na Slovensku sa sťažuje, že bezplatná linka o informáciách o koronavíruse je často preťažená. Z tohto dôvodu sa operátor rozhodol nespoplatňovať hovory na čísla, ktoré si vyčlenilo viacero úradov a majú slúžiť na informovanie o aktuálnej situácii. Ide o viac ako 50 takýchto čísel v mobilnej aj pevnej sieti. Nájsť ich môžete v tlačovej správe Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Aj občania so sluchovým postihnutím majú právo na informácie. Telekom preto zabezpečil, aby online tlmočník fungoval 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Nepočujúci sa môžu obrátiť na špecialistov cez aplikáciu Skype a vyhľadať v nej kontakt “onlinetlmicnik”.

Microsoft Team Cloud Solution na 6 mesiacov zadarmo

Keďže viacero ľudí má nariadený home office, Telekom si pripravil akciu v podobe biznis aplikácie Microsoft Teams Cloud Solution na 6 mesiacov zadarmo. Tento softvér umožní firmám pracovať bezpečne z domu cez internet.

Firemné tímy môžu vďaka Microsoft Teams spolupracovať na pracovných úlohách, oraganizovať skupinové porady či zdieľať si medzi sebou dokumenty. K dispozícii je aj kancelársky balík Office Online vrátane aplikácií Word, Excel a Poweroint.

Pomáhajú aj ostatní operátori

Aj Orange pomáha v ťažkých časoch. Svojim zákazníkom dáva SMS a MMS zadarmo, extra porcie dát a viac televíznych kanálov bezplatne. Kompletné informácie sme zhrnuli v článku Orange pomáha v ťažkej situácii, rozdáva SMS a dáta zadarmo. Operátor 4ka rozbehol novú akciu “Dáta na to!” a rozdáva nekonečná dáta na doma.

Náš tip
Ako si vyčistiť a vydezinfikovať mobil? Alkohol radšej vynechajte

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Peter Kmec

  Aj vo “februári”? Ste si istí? ;)

  • Miro

   Uz je to opravene :)

 • Michal

  Prečo je názov článku:

  Telekom: Balík Nekonečné dáta môžu zákazníci využívať aj vo februári – keď je už apríl?

 • “V období medzi 20. marcom a 31. marcom dostanú všetci používatelia kariet Easy a Juro pri prvom dobití 50 % kreditu navyše.”
  – Bolo aj toto predlzene aj po uplynuti marca? Ak ano, dokedy?
  – “pri prvom dobití” znamena len pre nove alebo aj starsie Easy karty?

 • eMKejx

  mohol by sa niekto opytat v telekome ci budu do ponuky zaradovat huawei p40 rodinku? lebo dva dni ignoracia cez chat a rovnako tak aj cez forum.

  • Daniel Gago

   To je tá bez Google služieb? Čistý hazard by to bol z ich strany, nechci vidieť tie sťažnosti potom od užívateľov…

   • eMKejx

    O2, orange do tohto hazardu isli. Je pravda ze sa v orange vratilo niekolko p40, ale ked tupec nerozumie ze je to bez gms tak to znamena BEZ a ma vediet co to obnasa.

    • Daniel Gago

     Ale Android je založený práve na Google službách, pre koho je Android telefón bez nich? Pokiaľ dakto využíva Microsoft služby tak mu to ako tak pôjde, inak je to telefón značne obmedzený. Naštudoval som si dačo o tom ako to funguje (teda skôr nefunguje) keď tam nie sú tie služby, no a ani ja ako užívateľ čo si poradí v telefónoch so všeličím by som do toho nešiel… Ani keby stál polovicu toho čo stojí. Toto nemôžu operátori predávať ako bežné telefóny, to fakt nie. Môj názor.

     • eMKejx

      vidis ma to android a v Cine to zne uspech aj bez gms, tam ale je gms zakazany priamo vladou a huawei tam patri medzi top znacky. Ja som si tiez nieco nastudoval a mna by ten telefon neobmedzoval bez gms, teda jedine asi ze nemozem pridavat recenzie cez gmapy a tiez zatial som nenasiel info ci podporuje xbox a ps hry – ich ovladanie cez mobil a este jedno obmedzenie, ze nemam potvrdene ci funguje dobre unicredit bank aplikacia. Zvysok aplikacii su dostupne cez AG a dalsie apk stranky.

      • Daniel Gago

       Čína má ale vlastné riešenia na všetko, tá ani Google nepotrebuje (ba dokonca nechce). Píšeš že by ťa neobmedzoval a hneď napíšeš 3 problémy o ktorých vieš. Kde sú ešte ďalšie o ktorých nevieš. Ako budú fungovať aktualizácie aplikácií stiahnutých zo všeliakých zdrojov? Automaticky asi nie. Mnohé aplikácie sú u nás závislé na službách Google, ak pôjdu tak nemusia ísť na 100%. Inak kde si zálohuješ napríklad kontakty a kalendár?

       • eMKejx

        tie problemy su vsetky co viem ze by ma cakali s prechodom na P40, uz skor som zvazoval Mate 30 Pro, ale ten model vela redakcii ani neotestovalo tak ako prave P40tky… Skutocne len 3 problemy riesim a z toho mozno bude len jeden – recenzie na gmapach. Zvysne aplikacie ktore vyuzivam alebo ponuka Huawei su aktualizovane uz cez appgallery teda uz su v ponuke ag… dalsie cez apk mirrory a prave tie co pouzivam sa aj aktualizuju. Co sa tyka kontaktov tak huawei pokial nepoznas ma krasny cloud a aj zalohovanie funguje presne ako u androidu prechod z mobilu na novy mobil. Toto uz mali v huawei pred 4-5 rokmi vyriesene (HiSuite). Aspon ja som vtedy mal Mate S mobil a uz ten vedel preniest do noveho Huaweiu prave tak ako to vie vlastne Android. Tohto by som sa nebal, co si vsimli redaktori tak je nefunkcny kalendar google, co je logicke. Ale kto ho pouziva tak asi nebude uvazovat nad kupou telefonu v ktorom to nefunguje, to da rozum. Ja som uz pozrel niekolko recenzii aj zahranicnych a v podstate okrem 3 problemov ktore som spomenul ma nic nebude obmedzovat. Aj to hranie xbox ci ps hier – ovladanie. Mobil pouzivam na kvizove hry na ps4 ked sme robili party, pripadne xbox zase na ovladanie just dance – pre dceru, ale uz len kvoli tomu hraniu by som jej kupil hocijaky android s gms za par eur, nedam jej do ruky tisic eurovy telefon aby jej plesol o zem ked bude tancovat na shakiru :D Hry na mobile nehravam, cize ak by aj nejaky hry nefungovali napr bez gms ktore chyba v P40, prezijem to.

  • MircoK

   Ja som im písal mail pred mesiacom, už ani neviem, že kvôli čomu 😂 a odpoveď 0.

   • eMKejx

    Ja som pisal na fore a nasledne po tyzdni dali anketu na fore ze ktory maju zaradit ci p40 ci pro… Zatial je to pre pro… Ale to uz bolo asi pred mesiacom. Dufam ze nechcu cakat do vianocnej ponuky 😂

    • MircoK

     Mne je to vlastne jedno pretože sa už neoplatí kupovať telefóny cez Telekom aspoň nie pri mojom ÁNO L

     • eMKejx

      no ja mam XL, v zavislosti ako drahe zariadenie kupujes cash, na splatky alebo takto dotovane cez operatora jasne ze nie vzdy sa ti to oplati. napr P30 pro kebyze chcem tak mam cenu v telekome za dva roky ako na bazosi pouzity, novy by ma vysiel viac, to iste u P30. Neviem ake ceny nastavia pri P40 ak teda bude.

 • Ľubomír

  Viete ako sa Telekom zachoval ku ľuďom, ktorý sú v zahraničí (dobrovoľne- nedobrovoľne)?
  Nijak! Účtujú si príplatky za dáta aj volania (FUP). Práve takíto ľudia sú nútený komunikovať cez mobil z rodinou a nie ludia čo sú doma.
  PROSÍM ZMEŇTE TO!!!

 • Akcia pokračuje aj v máji, aktualizovali sme nové informácie a návod – Ako aktivovať Nekonečné dáta cez aplikáciu Telekom

  • real name

   Ktoré paušály už túto možnosť v máji nemajú? Alebo oficialne majú a je to chyba aplikácie čo to neumožňuje aktivovať?

   • MircoK

    MT Professional Classic Plus to už nemá (paušál pre veľké firmy s VPS), obyčajné paušály by to mali mať.

 • Haha

  Čo sa týka easy tak to je choré čo ponúkajú..a celkovo tie ich paušali su nenormalne drahe…su otrasne prešpekulovaný

 • MircoK

  Škoda, že firemný paušál MT Professional Classic Plus už túto možnosť nemá.

 • Martin Šamaj

  No mne sa to aktivovalo automaticky aj na firemnom paušali Profesionál plus classic.

 • firma

  Je celkom zahada preco Telekom poskytoval nekonecne data pre MT Professional Plus Classic pocas marca a aprila, a pocas maja to zmenil len pre urty mapovane na rodne cisla. No skoda. :(

 • firma

  Bolo by super, aby to dali plosne.

+