MojAndroid

Nedávny výpadok služieb spoločnosti Facebook pomohol jej priamej konkurencii na poli messengerov. V prípade služby Telegram mal výpadok podľa portálu AndroidPolice pomôcť prekročeniu hranice miliardy stiahnutí v obchode Google Play.

Výpadok služieb Fabooku naštartoval exodus jeho používateľov k Telegramu

Výpadok Facebooku, ktorý pred dvoma týždňami trval niekoľko hodín, odstavil okrem primárnej sociálnej siete spoločnosti aj jej ďalšie služby – Messenger, Instagram alebo WhatsApp. Lojalita používateľov išla stranou a veľa z nich začalo hľadať funkčné alternatívy. Ťažili z toho hlavne služby ako Signal alebo Telegram.

Len Telegramu pribudlo behom pár hodín viac ako 70 miliónov nových používateľov.  A tento týždeň sa ukázal ďalší dôkaz o tomto exode. Telegram totiž prekročil prah 1 miliardy inštalácií v obchode Google Play, čo sa zatiaľ podarilo len úzkemu okruhu Android aplikácií.

Túto skutočnosť oficiálne potvrdil aj samotný generálny riaditeľ služby Telegram Pavel Durov. Nezabudol spomenúť ani výpadky serverov konkurenčnej spoločnosti Facebook ako hlavný dôvod nárastu inštalácií. Táto multi-platformová služba čakala na míľnik miliardy stiahnutí dlho a v obchode Google Play pri nej svietil počet inštalácií 500 000+ niekoľko mesiacov.

Pred Telegramom je ďalší míľnik

Ďalším míľnikom by pre Telegram mohlo byť pokorenie hranice 5 miliárd inštalácií. Napriek tomu, že sa v tomto počte počítajú aj opätovné inštalácie, tak sa to službe pravdepodobne v blízkej dobe nepodarí. Je tu aj možnosť, že na toto číslo vôbec nedosiahne. Túto hranicu totiž doposiaľ prekročilo len pár aplikácií a nechýbajú medzi práve Facebook a WhatsApp.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Chcete navštíviť Veľký čínsky múr? Google vás zoberie na virtuálnu prehliadku
20.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+