MojAndroid

Niekoľkohodinový pondelkový výpadok Facebooku spôsobil obrovské škody nie len samotnej spoločnosti, no aj iným firmám, ktoré sú od služieb Facebooku závisle. Pre jeho konkurentov to však bol šťastný deň. Podľa portálu TechCrunch si najviac polepšila četovacia aplikácia Telegram, ktorá vďaka výpadku získala viac ako 70 miliónov nových používateľov.

Telegram nápor nových používateľov zvládol takmer bez problémov

Pre aplikáciu, ktorá len nedávno dosiahla viac ako miliardu stiahnutí a 500 miliónov aktívnych používateľov mesačne, to predstavuje ďalší významný úspech. So skvelou novinkou sa v utorok pochválil zakladateľ a generálny riaditeľ Telegramu Pavel Durov. Podľa neho je tento nárast nových používateľov rekordný.

“Som hrdý na to, ako sa náš tím vyrovnal s obrovským počtom nových používateľov. Telegram aj naďalej fungoval bezchybne pre väčšinu našich používateľov,” napísal Durov na svojom kanáli.

Ďalej však dodal, že zopár problémov sa predsa len objavilo. Niektorí používatelia v Amerike mohli zaznamenať spomalenie aplikácie, čo je pochopiteľné vzhľadom na to, že súčasne sa do aplikácie snažilo prihlásiť milióny ďalších používateľov z celého sveta.

Nie je to prvýkrát, čo Facebook nechtiac pomohol konkurencii

Prilepšili si aj ostatné četovacie aplikácie, milióny nových používateľov si získala napríklad aj aplikácia Signal. Nie je to však prvýkrát, čo problémy Facebooku pomohli jeho konkurentom. Telegram a Signal začiatkom tohto roka nabrali na popularite po tom, čo technologický gigant zaviedol znepokojujúce nové zmluvné podmienky pre službu WhatsApp.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Čo sa stalo s Facebookom? Prečo nefungoval Messenger, WhatsApp ani Instagram?
7.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+