MojAndroid

Mnohí Slováci pokladajú prácu v Googli za jedno z najprestížnejších pracovných miest. Niet sa čomu čudovať – parádne priestory, tím plný odborníkov a plat, o ktorom sa nám môže iba snívať. Teda aspoň v prípade vedúcich pozícií. Podľa najnovších informácií totižto dostali funkcionári Googlu, najväčšej spoločnosti, ktorá spadá pod konglomerát Alphabet, za rok 2015 poriadne tučné finančné odmeny. A najväčšiu odmenu dostal samozrejme Sundar Pichai, CEO spoločnosti Google, ktorý za prvý rok získal neuveriteľných 100,5 milióna dolárov.

Sundar Pichai titulka

Sundarov ročný plat predstavoval v roku 2015 sumu 652 000 dolárov, čo je približne 54 300 dolárov mesačne. Okrem toho mu však Larry Page a Sergey Brin vyplatili aj 99,8 milióna dolárov v akciách, ktoré získa postupne do roku 2017. Už vo februári tohto roku dostal Pichai aj prvú odmenu v akciách, ktorých hodnota predstavuje 199 miliónov dolárov (jednorázový bonus, ktorý sa nepočíta do 100,5-miliónového platu, pozn. red.). Do dnešného dňa tak Pichai vlastní už $635 miliónov v obmedzených akciách Googlu. Okrem Sundara Pichaia si však v Google (Alphabet) prilepšili aj niektorí jeho kolegovia. Napríklad Eric Schmidt dostal v roku 2015 odmenu 8,04 milióna dolárov, pričom jeho plat bol ešte vyšší ako Pichaiov – až 1,25 milióna dolárov (zvyšok sumy z 8,04 mil. bol jednorázový bonus) a CFO Google, Ruth Porat, si v roku 2015 pripísal na účet taktiež veľmi peknú sumu – 31 miliónov dolárov (25,1 mil. v akciách). Dnes má jedna akcia Alphabetu hodnotu $734,42.

Zdroj: Bloomberg

31.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+