MojAndroid

Meno Sundar Pichai bude zrejme navždy späté so systémom Android. Pichai sa stačá o napredovanie systému už nejaký čas, no ešte pred tým sa staral o vývoj systému Chrome OS. Pred šiestimi mesiacmi sa ale po reštrukturalizácii v Google a vzniku spoločnosti Alphabet dostal na čelo všetkých produktov Google, vďaka čomu získal oveľa dôležitejšiu úlohu ako kedykoľvek pred tým. Zdá sa, že svoje postavenie zastáva Pichai veľmi dobre, keďže ho teraz firma obdarila skutočne štedrou odmenou.

sundar-pichai-23

Konkrétne sa jedná o dávku akcií spoločnosti Alphabet v hodnote 199 miliónov USD. Ak berieme túto špeciálnu odmenu ako Pichaiov plat, stal by sa najlepšie plateným CEO v celých Spojených štátoch. Podľa všetkého ide o najväčší bonus, aký bol kedy vyplatený predstaviteľovi spoločnosti Google. Bonus bude Pichaiovi platený postupne po štvrťrokoch až do roku 2019, teda ak sa Pichai rozhodne ostať v spoločnosti. Podľa aktuálnych dohadov by sa tak jeho podiel v spoločnosti mal vyšplhať až na 650 miliónov USD, čo znamená, že CEO má rozhodne motiváciu túto svoju investíciu zhodnocovať čo najlepšími rozhodnutiami.

Práve motivácia k dlhodobému plánovaniu a dosahovaniu výsledkov je dôvodom, prečo Google takto odmeňuje svojich popredných predstaviteľov každé dva roky. Okrem CEO bola odmenená aj Diane Greene, šéfka buttového oddelenia spoločnosti, ktorá dostala 42,8 milióna a aj Ruth Porat, ktorá je zasa aktuálnou CFO spoločnosti Alphabet, ktorá si prilepšila o 38,3 milióna dolárov. Čo poviete, slušný bonus od zamestnávateľa, však?

Zdroj: SEC via Android Authority

9.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+