MojAndroid

Eric Schmidt sa v rozhovore pre Bloomberg TV vyjadril na margo nového iPhone 6. Komentoval aj aktuálnu situáciu medzi dvomi poprednými technologickými gigantmi na poli smartfónov – Google a Apple. Stalo sa tak pri rozhovore, ktorého hlavnou náplňou bola prezentácia novej knihy How Google Works. Ako sa dalo čakať, v interview zazneli aj veľmi háklivé otázky a Schmidt sa nechal počuť, že podľa neho mal Samsung technológie nového iPhone už pred rokom.

Na otázku, prečo stále stoja tisíce ľudí v radoch pri predstavení nového iPhone, aj keď Android dominuje svetu mobilných technológií, Schmidt povedal, že on si myslí, že podľa neho mal Samsung takýto dobrý produkt už vlani. To aj napriek tomu, že ľudia zvyčajne nestrácajú hlavu pri predstavení nového smartfónu značky Samsung, no Schmidt je presvedčený, že napríklad kórejský výrobca má taký smartfón v portfóliu už dlho.

AUSTRALIA-GOOGLE-SCHMIDT

Schmidt sa vyjadril aj k téme trhového podielu jednotlivých spoločností. Podľa neho si môže každá spoločnosť vybrať, či chce mať veľký zisk z malého počtu predaných produktov, alebo chce naopak dominovať štatistikám v počte kusov. Google očividne uprednostňuje druhý variant, zatiaľ čo spoločnosť Apple vyznáva prvý systém. Spolu so Schmidtom sa interview zúčastnil aj bývalý viceprezident spoločnosti Google Jonathan Rosenberg, podľa ktorého je stratégia Google užitočná najmä pre užívateľov, ktorým ponúka širokú možnosť výberu a nižšiu cenu. K tomu sa vyjadril aj Schmidt, ktorý si myslí, že neustále prebiehajúci boj medzi dvomi lídrami na trhu by mali oceniť najmä užívatelia. Veľká konkurencia totiž ženie každého výrobcu dopredu, z čoho najväčšmi vyťažia práve používatelia inteligentných telefónov a tabletov.

Na otázku, či si Schmidt myslí, že rivalita medzi Apple a Google je väčšia, ako kedykoľvek predtým, odpovedal predstaviteľ internetového giganta rezolútnym súhlasom. To platí aj napriek tomu, že obe spoločnosti sa tento rok dohodli na uzavretí prebiehajúcich patentových sporov, ktorých bolo po celom svete niekoľko. Uzavretie súdnych sporov však neznamená úplne odstránenie rivality, čo by ani nebolo dobré. Konkurencia na rozumnej úrovni má naozaj veľké benefity, pričom v tomto prípade z toho môžu ťažiť miliardy užívateľov po celom svete, ktorí majú každý rok k dispozícii výkonnejší telefón s lepšími funkciami a hardvérom.

Zdroj: Cult of Android

25.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+