MojAndroid

Sony síce už ani zďaleka nepatrí medzi najväčších výrobcov, no smartfóny majú určite čím zaujať. Dôležitá je však aj politika aktualizácií. Nikto si nechce kúpiť nový smartfón, ktorý nebude podporovaný dostatočne dlho. A Sony si to uvedomuje.

Sony aktualizuje strednú triedu

Na Android 12 boli najskôr aktualizované vlajkové lode. V poslednom čase sa najnovší operačný systém dostáva aj do strednej triedy Xperií. Len nedávno sme informovali o tom, že ho dostala najnovšia Xperia 10 III, teraz podľa informácií portálu xda-developers prichádza aj na predchádzajúci model – Xperia 10 II.

Google dáva stop nahrávaniu hovorov. Aplikácie už nebudú fungovať

Táto aplikácia dokáže odhaliť COVID zakašľaním do smartfónu

Slabá výdrž Android smartfónu? Dôvodom môže byť táto obľúbená aplikácia

O tom, že oba tieto modely aktualizáciu v najbližšej dobe dostanú, výrobca informoval približne pred mesiacom. Prítomnosť aktualizácie už potvrdilo niekoľko používateľov na sociálnej sieti Reddit. Okrem nového operačného systému prináša aktualizácia aj aktualizovanú bezpečnostnú záplatu, avšak len z marca 2022. Možno by sa hodila najnovšia, aprílová.

Sony Xperia 10 II fotoaparat
Sony Xperia 10 II I Zdroj: Mrioslav Schwamberg

Aktualizácia sa podľa dostupných informácií šíri v krajinách juhovýchodnej Ázie. Jej veľkosť je približne 900 MB. Kedy presne dorazí aj na Slovensko, zatiaľ nevieme. Sony nezverejnilo plán aktualizácií pre ďalšie regióny. Očakávame, že Android 12 dorazí v najbližších dňoch.

Sony xperia 10 II android 12
Zdroj: xda-developers

Aktualizácia so sebou prináša  množstvo noviniek, ktoré boli predstavené s najnovším operačným systémom. Napríklad Material You dizajn, vylepšený dizajn panela rýchlych nastavení, vylepšenú bezpečnosť, nové widgety a oveľa viac.

Aktualizuje aj konkurencia

V poslednom období bolo na Android 12 aktualizovaných viacero smartfónov konkurenčných výrobcov. Za zmienku stojí napríklad populárna Motorola edge 20, Android 12 dostal veľmi obľúbený Samsung Galaxy A51 a napríklad aj odolná Nokia XR20.

Náš tip
Chystajú sa veľké zmeny v online svete. Nový zákon EÚ má zamedziť šíreniu klamstiev

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+