MojAndroid

Aktualizované 19.4.202:

Motorola edge 20 oficiálne dostáva aktualizáciu na Android 12 aj na Slovensku a začína sa zobrazovať prvým používateľom. Jej veľkosť je 1,08 GB a okrem množstva nových funkcií prináša aj nový dizajn Materail You.

Motorola edge 20 android 12
Zdroj: Jakub Marcin

Pôvodný článok z 9.4.2022:

Spoločnosť Motorola spustila aktualizáciu na stabilný systém Android 12 pre smartfón Motorola Edge 20. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Aktualizácia bola spustená v Brazílii

Aktualizácia má číselné označenie S1RG32.53-18-11 a bola vydáva pre variant smartfón s označením XT2143-1-DS. Distribúcia bola zatiaľ spustená iba v Brazílii, ale širšie spustenie pokrývajúce viac trhov by nemalo byť príliš ďaleko. Okrem nového systému sa smartfón dočká aj vylepšenej nadstavby My UX.

Motorola edge 20 displej
Motorola edge 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Používatelia Motorola Edge 20 sa však hlavne môžu tešiť na množstvo skvelých funkcií v systéme Android 12, vrátane úplne nového dizajnu Material You, prepracovaného panela upozornení alebo nových miniaplikácií na domovskej obrazovke. Pribudne aj panel Privacy Dashboard, indikátory fotoaparátu a mikrofónu, posúvanie snímok obrazovky a mnoho ďalšieho.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Systém > Rozšírené > Aktualizácie systému. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Facebook a Instagram sú podľa Ruska extrémistické. Súd ich zakázal

Toto je prvý smartfón s 200 MP fotoaparátom od Samsungu. Vyrobí ho Motorola 

Samsung Galaxy S22 Ultra: Niektorí používatelia hlásia problémy s GPS

Aká je konkurencia?

Činí sa aj konkurencia. Samsung minulý týždeň aktualizoval svoj odolný smartfón Galaxy Xcover 5. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Seznam otvára na Slovensku novú pobočku a hľadá ľudí do svojho tímu. Pracovať budú aj na projekte novej IPTV | INTERVIEW
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+