MojAndroid

Predstavenie nového produktu nie je jednoduché. Neexistuje žiadny výrobca, ktorý by v súčasnosti alebo v minulosti nemal problém s nejakým vlajkovým modelom. Rozprávať by o tom vedel nielen Samsung, ale aj Apple či Google. Práve nové Pixely od Googlu odhaľujú jednu softvérovú chybu za druhou. Problémom sa teraz nevyhol ani Samsung Galaxy S22 Ultra.

Naša recenzia tohto smartfónu dopadla veľmi pozitívne a považujeme ho za jeden z najlepších Android smartfónov súčasnosti. Ponúka skvelú vyváženú výbavu, dlhú softvérovú podporu či pero S Pen. Avšak nezaobišlo sa to bez “pôrodných bolestí”.

Nefungujúce GPS v Galaxy S22 Ultra opraví aktualizácia

Po probléme, ktorý sa týkal znižovania výkonu série Galaxy S22 tu máme problém s GPS. A ten sa týka najmä zariadení s procesorom Exynos. Niektorí používatelia sa na fórach Samsungu sťažujú, že ich smartfón nevie nájsť správnu polohu, vlastne nemá absolútne žiadny GPS signál.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Oficiálna oprava ešte na svete nie je, no výrobca o probléme vie. Slovenské zastúpenie Samsungu nám túto chybu potvrdilo. Týka sa údajne menšieho počtu zariadení a najbližšia softvérová aktualizácia by to mala opraviť. Takže ak ste si kúpili svoj nový vysnívaný a drahý Galaxy S22 Ultra, nemusíte ho kvôli nefungujúcemu GPS zahodiť. Stačí chvíľu počkať.

“Stáva sa to na obmedzenom počte zariadení a problém bude vyriešený nadchádzajúcou aktualizáciou softvéru.”

Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Samsung

Vyzerá to tak, že problémom trpí len model Ultra. Smartfóny Galaxy S22 a Galaxy S22+ by sa týkať nemal. Našimi rukami už prešiel Galaxy S22 Ultra aj Galaxy S22+ a podobné problémy sme nezaznamenali.

Náš tip
Trh prémiových smartfónov v roku 2021 rástol. Komu sa darilo najviac?
24.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+