MojAndroid

Samsung Galaxy A51 bol oficiálne predstavený koncom roka 2019 a na trh prišiel s operačným systémom Android 10. Smartfón bol neskôr aktualizovaný na Android 11 a teraz naň prichádza najnovší operačný systém Android 12, informuje portál PhoneArena.

Samsung Galaxy A51 displej vyrez
Samsung Galaxy A51 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Galaxy A51 patrí medzi najobľúbenejšie modely výrobcu. Skvelým predajom sa tešil nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Pravidelne patril medzi najpredávanejšie smartfóny u našich operátorov, ktorí, ako vieme, zaberajú značnú časť predaja smartfónov na Slovensku.

Android 12 aj One UI 4.1 pre Galaxy A51

Tento model síce nepatrí do skupiny vyvolených, ktorí dostanú 3 alebo 4 veľké aktualizácie Androidu, no mať aktuálny systém aj v roku 2022, určite poteší. Stále ide o dobre vybavený smartfón s pekným displejom, schopným fotoaparátom a dobrou výdržou a menej náročným používateľom poslúži dobre.

Samsung Galaxy A53 5G
Samsung Galaxy A53 – najnovší nástupca | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem všetkých výhod samotného operačného systému získava Galaxy A51 dokonca aj najnovšiu nadstavbu One UI 4.1. Čiže kombináciu toho najaktuálnejšieho, čo Samsung momentálne ponúka. Dostupnosť aktualizácie už hlásia používatelia niektorých krajín, na Slovensko by mala doraziť v najbližších dňoch.

Jej veľkosť a ani číselné označenie zatiaľ nepoznáme, no určite pôjde o niekoľko gigabajtov. Preto aktualizáciu odporúčame stiahnuť prostredníctvom Wi-Fi, teda ak nemáte dostatočne veľký dátový balík a pár gigabajtov vám nebude chýbať. Pred samotnou aktualizáciou sa uistite, že je batéria dostatočne nabitá, odporúčame aspoň na 50 %.

Aktualizuje aj konkurencia

V poslednom období na najnovší Android 12 aktualizovalo svoje modely viacero výrobcov. Xiaomi aktualizovalo tri svoje obľúbené staršie modely a dočkali sa aj majitelia smartfónov série OnePlus 8. Motorola spustila proces aktualizácie pre svoj cenovo dostupný model moto g30 a najnovší Android dostal aj obľúbený POCO X3 Pro či Xperia 5 II od Sony.

Náš tip
Telekom zvyšuje ceny paušálov, TV aj internetu a prináša aj bonusy. Toto je kompletná nová ponuka
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+