MojAndroid

Čo sa týka aktualizovania svojich zariadení, Motorola ani zďaleka nepatrí k výrobcom, čo by novú verziu systému vydali medzi prvými. Viac než pol roka starý Android 12 totiž priniesla len na jeden model a tým je Motorola moto g pro. Android 12 zatiaľ nedostala ani minuloročná vlajková loď – Motorola edge 20 pro.

Teraz však aktualizáciu na nový operačný systém prináša pre ešte dostupnejší model – Motorola moto g30. Správu priniesol portál GSMArena.

Motorola moto g30 dostáva aktualizáciu na Android 12

Tento model vyšiel presne pred rokom, čiže aktualizácia vychádza zhruba na jeho prvé výročie. Aktualizáciu na Android 12 potvrdili zdroje z Brazílie, čo je jeden z najdôležitejších trhov pre Motorolu.

Motorola moto g30
Motorola moto g30 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia má veľkosť 1,09 GB a nesie označenie S0RCS32.41-10-9-2. Konkrétne prichádza na modely s podporou dvoch SIM kariet, ktoré majú v Brazílii označenie XT2129-1-DS. Okrem typických pochúťok, ktoré prišli s Androidom 12, prináša aj februárové bezpečnostné záplaty. Trochu neskoro, ale je to stále slušný výsledok na ročný model strednej triedy.

Veríme, že v najbližších dňoch sa rozšíri do celého sveta, a teda, že dorazí aj k nám.

Konkurencia

Možno jedného dňa Motorola dobehne aj Samsung, ktorý pre svoj ročný model strednej triedy – Samsung Galaxy A52, taktiež priniesol aktualizáciu na Android 12, ale ešte v januári. Momentálne už má aj marcovú bezpečnostnú záplatu, čo je niečo, čo Motorola zatiaľ nepriniesla. Je však nutné dodať, že Samsung Galaxy A52 bol a stále je zhruba o sto eur drahší.

Avšak s podobnou cenou, akú má Motorola moto g30, prišiel na náš trh aj Poco X3 Pro od Xiaomi. Ten taktiež dostal pred pár dňami Android 12 a MIUI 13, spolu s februárovou bezpečnostnou záplatou.

Náš tip
Vedeli ste o tom, že tieto značky smartfónov pochádzajú z Číny?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+