MojAndroid

Motorola zverejnila už koncom minulého roku zoznam jej smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu na systém Android 12, ale doteraz sa tak ani v jednom prípade nestalo. Podľa portálu GSMArena sa to teraz mení a Android 12 dostáva prvý smartfón tejto značky, ktorým je model Motorola moto g pro.

Motorola moto g pro dostáva systémovú aktualizáciu opäť ako prvá

Motorola moto g pro je smartfón strednej triedy, ktorého prednosťou je hlavne integrovaný stylus. Na trh prišiel ešte v roku 2020 so systémom Android 10. O niekoľko mesiacov bol prvým modelom Motoroly, ktorý dostal aktualizáciu na systém Android 11, takže neprekvapí, že sa história opakuje aj v prípade systému Android 12.

Motorola moto g pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aktualizácia bola spustená vo Veľkej Británii pre verziu smartfónu s produktovým označením XT2043-7. Číselné označenie aktualizácie je S0PR32.44-11-8 a okrem systému Android 12 by mala obsahovať aj nadstavbu My UX. Výrobca sa bohužiaľ nezmieňuje, či je aj tá v novej verzii a obsahuje nejaké vylepšenia.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v sekcii Nastavenia > Systém > Rozšírené > Aktualizácie systému. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab S8: Nová séria špičkových Android tabletov oficiálne
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+