MojAndroid

V posledných dňoch som mal tú česť pozrieť sa na zúbok poslednej generácie strednej triedy od Samsungu a teda aj jeho štvoritému fotoaparátu. Dnes Vám podrobnejšie ukážem ako fotí.

Samsung Galaxy A51 fotenie

V úvode trocha teórie. A51-tka disponuje štyrma snímačmi. Hlavný je 48 megapixelový so zlučovaním 4 pixelov do jedného a teda produkuje 12 megapixelové fotografie. Druhý je širokouhlý 13 MP bez automatického ostrenia, tretí je 5 MP makro bez ostrenia a štvrtý má na starosti rozostrovanie pozadia v portrétovom režime.


Nemali by ste prehliadnuť:

Prvá skupina fotografií dokazuje schopnosti hlavného snímača za dobrých svetelných podmienok. Na snímky je radosť pozerať,obsahujú kopec detailov a verné farby.

Druhá skupina pochádza zo širokouhlého objektívu, tu už je kvalita o čosi horšia a prejavuje sa mierny efekt rybieho oka. Stále však ide o decentné zábery. Vytknúť mu môžeme iné nastavenie farieb v porovnaní s hlavným snímačom.

Tretia séria fotiek bola zhotovená makro objektívom. Ten nedisponuje automatickým ostrením a jeho rozlíšenie je 5 MP. Treba upozorniť že jednotlivé pixely snímača sú malé a aj na priamom slnku je problém zhotoviť dobrý snímok, pokiaľ je objekt v pohybe.

V tme, pri pouličnom osvetlení a v interiéri s umelým osvetlením ide kvalita fotografií dole. Osobne vyčítam najmä neschopnosť správneho vyváženia bielej v interiéri. Vonku sú fotky s nočným režimom prekvapivo svetlé, podstatne jasnejšie ako boli v skutočnosti.

Osobne, ak mám súdiť fotoschopnosti tohto zariadenia, spravím to takto. Fotoaparát Galaxy A51 podáva veľmi dobré výsledky v nenáročných scénach a na fotky je radosť sa pozerať. S makrom to chce miernu zručnosť, ale výsledky sú výborné, ak sa podaria. Akonáhle svetla ubudne, ubúdajú aj detaily zo snímkov a A51-tka sa začína strácať. Často sa nepodarí trafiť správne vyváženie bielej a pre ostrú fotku treba mobil držať veľmi stabilne. Preto, ak ste nenáročný, alebo plánujete fotiť iba v dobrých podmienkach, tento Samsung Vám môžem iba odporučiť.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom smartfónu Samsung Galaxy A51? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Slepý nočný FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro
Náš tip
Ako fotí smartfón Xiaomi Mi Note 10? | FOTOmánia
3.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+