MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že podľa viacerých zdrojov je Xiaomi Mi Note 10 jedným z najlepších, ak nie úplne najlepším fotomobilom na aktuálnom trhu smartfónov. Či je to pravda, povedať nedokážeme, avšak veríme, že k tým najlepším patrí. Vďačiť môže predovšetkým až piatim snímačom, pričom každý z nich dokáže zachytiť scénu z iného pohľadu.

108 MP v plnej paráde

Máme tu 108 MP senzor, ktorý v predvolenom režime spája štyri pixely do jedného. Zabezpečuje tak 27-megapixelový výsledný obrázok, ktorý je farebne verný, má excelentný kontrast a úžasný dynamický rozsah. Okraje fotografie sa môžu občas síce zdať rozmazané, no nedáme dopustiť na tie úžasne zachytené detaily po priblížení.

Xiaomi Mi Note 10 v ruke

Veľa práce robí aj umelá inteligencia, respektíve AI režim, ktorý automaticky rozpozná fotenú scénu a pridá jej “šmrnc”. Ak objektív vidí papier, zaostrí na text na ňom. Fotíte krajinu? Obloha bude vyzerať krajšie, tráva bude zelenejšia a sneh viac zažiari. Všetko je však iba hrou farbičiek, a preto mnohí používatelia nechajú umelú inteligenciu radšej vypnutú. Fotky budú tak vyzerať omnoho prirodzenejšie, avšak napríklad na Instagrame by určite viac zaujali tie s AI.

Fotovýbava:

  • 108 MP, f/1.69, primárny
  • 20 MP, f/2.2, ultra širokouhlý
  • 12 MP, f/2.0, 2x zoom
  • 8 MP, f/2.0, 5x zoom
  • 2 MP, makro snímač
  • 32 MP, f/2.0, predná selfie kamera

Vo večerných hodinách sa ikonický 108 MP fotoaparát so svetelnosťou f/1.69 nemá úmysel vzdať a dokazuje svoje kvality aj naďalej, avšak s pomocnou rukou softvéru. Tu je už očividné softvérové potláčanie digitálneho šumu. Svetlejšie miesta vyzerajú na fotografiách horšie exponované ako zvyšok obrázku. Tento problém však dokáže poriešiť dedikovaný režim “Noc”, ktorý predĺži čas uzávierky. Na nočné snímky však neodporúčame používať iný snímač ako ten primárny. Kvôli horším parametrom sa nejakej dobrej fotografie nedočkáte.

Xiaomi Mi Note 10 fotoaparáty

Vo fotoaplikácii je taktiež prítomný aj pokročilý “Pro” režim, v ktorom si môžete manuálne nastaviť hodnoty ako ISO, vyváženie bielej, zaostrenie, čas uzávierky či 108 MP režim. Ako sme už spomínali, pokúšali sme sa o vytvorenie obrázku nočnej oblohy, čo sa nám síce nakoniec veľmi úspešne podarilo, no boli sme medzitým svedkami nepríjemného pádu aplikácie, ktorú vyriešil až reštart telefónu.

Ukážkové fotografie:

Predný “selfie” fotoaparát

Krátky popis k ostatným snímačom

12 MP teleobjektív s dvojnásobným zoomom a svetelnosťou f/2.0 si svoje využitie nájde v prípade stredne vzdialených objektov. Omnoho viac nás však zaujíma 8 MP fotoaparát s päťnásobným optickým priblížením, ktorý je navyše aj skvelo opticky stabilizovaný. Fotografie a videá zachytávané týmto objektívom nemajú tú najlepšiu možnú ostrosť, no je zábava ich používať a priblíženie je na danú cenovú kategóriu skutočne úchvatné.

Xiaomi Mi Note 10 displej

20 MP širokouhlý snímač so svetelnosťou f/2.2 je potom priemerný, úprimne sme boli svedkami už aj lepších foťákov na smartfóne so širokým stupňom záberu. Obrázky vyprodukované týmto objektívom sú zväčša podexponované, avšak na príležitostné zachytenie krajiny sa určite hodí.

Predná 32 MP “selfie” kamerka so svetelnosťou f/2.0 tvorí super fotografie, ktoré sú však doplnené o očividné skrášlenie. To sa dá však v možnostiach fotoaplikácie poupraviť, poprípade úplne zakázať.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom smartfónu Xiaomi Mi Note 10? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

25.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+