MojAndroid

Z nových inteligentných telefónov sa všetci tešíme, no nie vždy nám vydržia dlho. V tomto článku sa pozrieme na to, ako je to s mimozáručným servisom smartfónu Samsung Galaxy A51. Porovnáme ceny jednotlivých servisov a opýtame sa, koľko by oprava stála aj v tom autorizovanom.

Samsung Galaxy A51

Jeden z najpredávanejších minuloročných modelov vôbec. Pochváliť sa môže atraktívnou cenovkou, veľmi pekným 6,5″ Super AMOLED displejom s rozlíšením 2400 x 1080 pixelov, 48 MP fotoaparátom či 4000 mAh batériou s 15 W nabíjaním.

Samsung Galaxy A51 fotoaparat
Foto: Redakcia


Poďme sa teda pozrieť na najčastejšie opravované súčasti smartfónov. Asi už tušíte, že ide prevažne o displej a batériu. Častým problémom zvykne byť aj nefunkčný reproduktor či poškodený zadný kryt. Pozreli sme sa na to, koľko za opravy týchto súčiastok zaplatíte v jednotlivých slovenských servisoch.

Rozbitý displej Výmena batérie Rozbitý zadný kryt Výmena reproduktora
Fixservis 129 € 58 € 58 € 59 €
Pcexpress 146 € 59 € 58 € 59 €
Smartservis 119 € 49 € 69 €
MMTel 118 € 50 € 48 € 45 €
Mobiltecservis 120 € 60 €
Mobilcentrumservis 95 € 39 € 39 € 39 €
Itcomplet 129 € 54 €
Slovit 119 € 49 € 39 € 39 €

Najdrahšia je výmena rozbitého skla

Ako už býva zvykom, oprava rozbitého displeja na Galaxy A51 vás vyjde najdrahšie. Našťastie táto suma nie je nijako extrémne prehnaná. Za opravu displeja vlajkových lodí zaplatíte podstatne viac. Najlacnejšie to vychádza v Mobilcentrumservis. Ide o jediný servis, ktorý túto opravu dokázal vtesnať pod hranicu 100 eur.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy A51 | Foto: Redakcia

Inak sa ceny opráv displeja pohybujú na hranici okolo 120 eur, najdrahším je Pcexpress, ktorého cena je 146 €. Väčšina týchto servisov je schopná displej opraviť už do hodiny či dvoch, pokiaľ majú k dispozícii náhradný diel. Viac informácií o časoch a cenách opráv zistíte priamo na stránkach servisov.

Všetko dôležité o Galaxy A51:

Cena za výmenu batérie sa pohybuje v rozpätí od 39 do 59 eur, rozbitý zadný kryt vás vyjde na 29 – 69 €. Porovnanie všetkých cien si môžete pozrieť v tabuľke vyššie.

⚠️ V tomto článku porovnávame len ceny servisov. Osobne sme ich nevyskúšali, preto za kvalitu ich práce ručiť nemôžeme.

Ak je zariadenie v záruke, využite autorizovaný servis

Pripomíname, že ak máte zariadenie v záruke, určite odporúčame využiť záručný servis. A to buď prostredníctvom predajcu, u ktorého ste smartfón kúpili alebo priamo v autorizovanom servisnom stredisku Samsungu. Záruka sa samozrejme nevzťahuje na mechanické poškodenie. To znamená, že rozbitý displej vám v rámci záruky určite neopravia.

Množstvo užitočných informácií, ktoré sa týkajú servisovania smartfónov, nájdete v našom článku Ako to funguje v autorizovanom servise Samsungu | ROZHOVOR.

samsung servis
Servisné stredisko Samsungu | Foto: Redakcia

Za zváženie určite stojí aj mimozáručný servis v autorizovanom servise. Len tu máte úplnú istotu, že zariadenie bude po oprave stopercentne funkčné a servis bude vykonaný certifikovaným technikom. Mnoho ľudí sa obáva vyššej ceny, no to nemusí byť vždy pravidlom. Nájdu sa aj situácie, kedy vyjde oprava v autorizovanom servise najlacnejšie.

Na ceny opráv rovnakých komponentov sme sa opýtali aj autorizovaného servisného strediska Samsungu a výsledok je veľmi zaujímavý. Kto by očakával vyššie ceny, mýli sa. Autorizovaný servis dokonca patrí medzi tie najlacnejšie. Nie je úplne najlacnejší, ale cenový rozdiel je zanedbateľný. Navyše máte istotu, že zariadenie prejde certifikovaným výstupným testom, takže bude 100 % funkčné.

Cenník opráv Galaxy A51 v servisnom stredisku Samsungu

Autorizovaný servis Samsung Výmena displeja Výmena zadného krytu Výmena batérie Výmena reproduktora
Náhradný diel 86,71 € 25,84 28,16 10,17
Diagnostika 4 € 4 € 4 € 4 €
Výmena komponentu 21 € 21 € 21 € 21 €
Spolu 111,71 € 50,84 € 53,16 € 35,17 €

Svoj Samsung Galaxy A51 nezabudnite chrániť

Aby ste so svojím telefónom nemuseli chodiť ako na hodiny klavíra, odporúčame ho chrániť. Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom je zakúpenie kvalitného ochranného krytu a tvrdeného skla. Samozrejme netreba zabúdať ani na šetrné zaobchádzanie.

Priehľadný kryt
Ultra tenký čierny kryt
Karbónový kryt
Štruktúrovaný kryt
Extra odolný biely kryt
Extra odolný sivý kryt
Čierny peňaženkový obal
Hnedý peňaženkový obal
Ochranné sklo
Náš tip
Samsung opäť aktualizoval viacero smartfónov | Zoznam

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+