MojAndroid

Snapdragon 8 Gen 1 bol predstavený v decembri minulého roka. Vyrába ho Samsung pomocou svojho 4 nm procesu. Avšak potom je tu aj konkurencia v podobe MediaTeku, ktorý si na tento rok pripravil procesory Dimensity 8100 a 9000. Dimensity 9000 by mal byť určený vlajkovým lodiam a Dimensity 8100 by mal byť určený pre výkonnejšie modely strednej triedy. Práve posledný spomínaný sa objavil v známom benchmarku Geekbench a svojim výsledkom prekvapil mnohých. Správu priniesol portál Gizmochina.

Dimensity 8100 hravo prekonal Snapdragon 8 Gen 1

Známy tipster Digital Chat Station zverejnil na webe výsledky benchmarkov troch telefónov od Realme. Jeden má Snapdragon 888, druhý Snapdragon 8 Gen 1 a tretí práve spomínaný procesor od MediaTeku. Čísla vás zaručene prekvapia.

D8100 v porovnaní výkonu jedného jadra za Snapdragonmi zaostáva. Je to z toho dôvodu, že Snapdragon používa jedno super jadro s označením Cortex-X1.

Ak sa však pozrieme na celkový výkon všetkých jadier dohromady, zistíme, že procesor od MediaTeku má trochu náskok. Je príjemné vidieť takúto zmenu, vzhľadom na to, že MediaTek procesory celé roky zaostávali za ich konkurentmi od Qualcommu. Procesory Dimensity 8000 sú vyrábané ešte na staršej technológii – 5 nm. Kvôli čomu by mali byť teoreticky náročnejšie na batériu a mali by mať slabší výkon.

Qualcomm však tento rok ešte môže prekvapiť. Okolo leta totiž čakáme predstavenia Snapdragonu 8 Gen 1 vo verzii Plus. Ak sa teda Qualcomm rozhodne ho takto pomenovať. Navyše tento model by už mala vyrábať firma TSMC a nie Samsung. Uvidíme, ako obstojí tento procesor v porovnaní so svojou konkurenciou od MediaTeku.

Náš tip
Celoštátne vyšetrovanie platformy TikTok. Čoho sa týka?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+