MojAndroid

Generálna prokurátorka Maura Healey podľa portálu Mass.gov len nedávno začala celoštátne vyšetrovanie. Predmetom vyšetrovania je to, či TikTok navrhuje, prevádzkuje a propaguje svoju platformu sociálnych médií pre deti, dospievajúcich a mladých dospelých spôsobom, ktorý zhoršuje ich fyzické a duševné zdravie. Generálni prokurátori preverujú, či spoločnosť neporušila štátne zákony na ochranu spotrebiteľa a ohrozila tak verejnosť.

Prokurátorka Healey spolu so svojimi kolegami v celej krajine už dlho vyjadrujú obavy z negatívnych vplyvov platforiem sociálnych médií na najmladších obyvateľov Massachusetts. K danému problému sa generálna prokurátorka vyjadrila takto:

„Keďže deti a dospievajúci už zápasia s problémami úzkosti, sociálneho tlaku a depresie, nemôžeme dovoliť, aby sociálne médiá ešte viac poškodzovali ich fyzické zdravie a duševnú pohodu. Generálni prokurátori majú povinnosť chrániť mladých ľudí a hľadať viac informácií o tom, ako spoločnosti ako TikTok ovplyvňujú ich každodenný život.”

tiktok titulka
TikTok | Zdroj: Redakcia

Vyšetrovanie sa zameria na škody, ktoré môže takéto používanie spôsobiť mladým ľuďom, a na to, čo TikTok o týchto škodách vedel. Vyšetrovanie sa okrem iného zameriava na metódy a techniky, ktoré TikTok využíva na zvýšenie zapojenia mladých používateľov, vrátane predĺženia času stráveného na platforme a frekvencie interakcie s platformou.

V máji 2021 dvojstranná koalícia 44 generálnych prokurátorov naliehala na Facebook, aby sa vzdal svojich plánov na spustenie verzie Instagramu pre deti mladšie ako 13 rokov. V novembri 2021 generálna prokurátorka Healey oznámila, že vedie celoštátne vyšetrovanie spoločnosti Meta Platforms, Inc., predtým známej ako Facebook, za poskytovanie a propagáciu svojej sociálnej siete Instagram deťom.

Vyšetrovanie ohľadom platformy TikTok vedie dvojstranná koalícia generálnych prokurátorov z Kalifornie, Floridy, Kentucky, Massachusetts, Nebrasky, New Jersey, Tennessee a Vermontu. K nim sa pripája aj široká skupina generálnych prokurátorov z celej krajiny.

Náš tip
Smart banka 2022: Toto sú bankové aplikácie, ktoré bojujú o vaše hlasy

5.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+