MojAndroid

V dnešnej dobe má účet na platforme Facebook už skoro každý. Spoločnosť Meta pred niekoľkými dňami ohlásila na svojej oficiálnej webovej stránke ďalšiu novinku, ktorú plánuje pridať na sociálnu sieť Facebook.

Čo nové môžeme očakávať od sociálnej siete Facebook?

Na Facebooku každodenne pribúda neuveriteľné množstvo videí, ktoré nabádajú používateľov k ich pozeraniu. Práve preto sa Meta rozhodla pridať krátke videá “Reels.” Podľa spoločnosti je to jeden z najefektívnejších spôsobov k zvýšeniu sledovanosti a rozširovaniu obsahu pre verejnosť. Taktiež je to ďalšia skvelá príležitosť pre tých, ktorí sa živia sociálnymi sieťami.

Novinka s názvom Facebook Reels bude dostupná pre Android a iOS vo vyše 150 krajinách na celom svete. Ako prví sa nových krátkych videí dočkali Američania, ktorí okamžite publikovali svoje prvé videá. Tvorcovia videí budú mať podľa vyjadrenia spoločnosti viacero možností na získavanie peňazí za vytváranie obsahu.

Facebook-Reels
Facebook Reels | Zdroj: About.Facebook.com

Osobitný Reels Pay program sa venuje tvorcom, ktorí si vďaka Facebooku môžu zarobiť až 35 000 $ mesačne. To všetko však bude závisieť na popularite a sledovanosti videí. Meta oznámila, že v najbližších mesiacoch plánuje svoj program s názvom Reels Pay postupne rozširovať aj do ďalších krajín.

Ku kvalitným zárobkom budú prispievať aj rôzne reklamy a podpora od fanúšikov. Reklamy pre tvorcov sú zatiaľ dostupné len v štátoch na Americkom kontinente. Podpora od fanúšikov bude realizovaná takzvanými hviezdičkami “Stars,” ktoré si na živom prenose môžu fanúšikovia zakúpiť. Aj takýmto spôsobom bude možné podporovať jednotlivých tvorcov na sociálnej sieti Facebook.

Na ďalšom vývoji reklám sa už aktuálne pracuje, no určite bude chvíľu trvať, kým ich Meta povolí aj pre slovenských tvorcov. Samozrejme Facebook Reels bude možné podobne, ako bežné príspevky komentovať, lajkovať, sledovať, ukladať a zdieľať ich.

Facebook Reels
Facebook Reels | Zdroj: About.Facebook.com

Jednou z hlavných podmienok je, že všetky videá musia mať menej ako 60 sekúnd. Každé z nich bude s postupom času možné upravovať pomocou nástrojov, ktoré plánuje Meta pridať.

Zdieľanie obsahu vo forme krátkych videí bude dostupné aj v príbehoch jednotlivých používateľov. Pri sledovaní videa je možné pripojiť pomocou jedného kliknutia k sledovateľom vášho obľúbeného tvorcu.

Spoločnosť plánuje postupne pridávať všetky spomenuté funkcie v pravidelných aktualizáciách. Čo si myslíte o novinke s názvom Facebook Reels vy? Napíšte nám váš názor dole do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Sporenie a investovanie v mobile? Je to možné? | Smart Banka 2022

26.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+