MojAndroid

Ešte niekoľko rokov dozadu bol prístup k rýchlemu a cenovo dostupnému mobilnému pripojeniu obmedzený. Z toho dôvodu prehliadače pre smartfóny začali pridávať funkcie na šetrenie dát, ktoré komprimovali webové stránky na strane servera v snahe zmenšiť ich veľkosť a skrátiť časy načítania. V roku 2014 sa takáto možnosť pridala aj do obľúbeného prehliadača Google Chrome. Dnes sa však situácia mení a podľa portálu Android Authority možnosť zapnúť Zjednodušený režim z prehliadača už čoskoro zmizne.

Nemali by ste prehliadnuť:

✅ USA uvaľujú sankcie na Rusko. Obmedzí krajine prístup k americkým technológiám
✅ SMS či volania zadarmo. Slovenskí operátori reagujú na situáciu na Ukrajine
✅ Túto aplikáciu okamžite odinštalujte! Kradne prihlasovacie údaje do internet bankingu

Google už totižto nemá pocit, že v dnešnej dobe by bola takáto funkcia nutná. Ako odôvodnenie pritom uvádza zvyšujúce sa pokrytie vysokorýchlostných 4G a 5G sietí a klesajúce ceny za balíčky mobilných dát po celom svete. Taktiež uvádza, že Chrome neustále optimalizuje a snaží sa spotrebu dát a rýchlosť načítavania webových stránok zlepšovať aj natívne.

Používatelia, ktorý o šetrič dát nechcú prísť, budú musieť prejsť na iný prehliadač

Funkcia bude vypnutá s príchodom vydania Chrome 100 pre mobilné zariadenia, pričom jeho stabilná verzia bude dostupná od 29. marca 2022. Ak ste si funkciu obľúbili a chcete ju využívať naďalej, vyhýbanie sa aktualizácii bude v tomto prípade zbytočné. Zjednodušený režim od uvedeného dátumu nebude fungovať ani v starších verziách aplikácie.

Náš tip
Chrome má po ôsmich rokoch nové logo, no veľmi sa nezmenilo

25.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+