MojAndroid

Séria vlajkových lodí Samsung Galaxy S10 dostáva v rámci európskeho trhu novú bezpečnostnú aktualizáciu. Portál SamMobile zverejnil konkrétny zoznam európskych krajín, v ktorých je už dostupná.

Aktualizáciu dostávajú všetky modely série Galaxy S10

Nová aktualizácia je teraz dostupná v Nemecku, Grécku, Luxembursku, severských krajinách, Poľsku a vo  Švajčiarska. Odtiaľ sa rozšíri aj do ďalších európskych krajín vrátane Slovenska. Aktualizácia má spoločné číselné označenie G970FXXSFHVF1 pre všetky tri modely série – Galaxy S10, Galaxy S10+Galaxy S10e.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia obsahuje najnovšiu júnovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje viac ako 60 bezpečnostných chýb a zraniteľnosti v systéme. Ten je momentálne vo verzii Android 12. Smartfóny série Galaxy S10 ho dostali na začiatku roka a pravdepodobne to je pre nich aj posledná systémová aktualizácia. S Androidom 13 by tak ich majitelia už radšej nemali počítať.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Prvým smartfónom so Snapdragon 8 Gen 2 bude Xiaomi 13

Disney+ je oficiálne na Slovensku. Čo všetko prináša?

Ako je na tom konkurencia?

V poslednom období bolo aktualizovaných aj viacero konkurenčných smartfónov. Majiteľov Xiaomi Mi 10 určite potešil príchod Androidu 12 a nadstavby MIUI 13. OnePlus Nord dostal aktualizáciu, ktorá mu priniesla viacero vylepšení a opráv. A aktualizáciu na Android 12 dostal aj obľúbený tablet Xiaomi Pad 5.

Náš tip
Zrýchlite svoj Xiaomi smartfón. Stačí vedieť tieto skryté triky v MIUI

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+