MojAndroid

Séria Xiaomi Pad 5 je najnovším modelovým radom tabletov tohto čínskeho giganta. Tieto zariadenia teraz podľa webu Xiaomiui dostávajú update na Android 12. Najnovšie označenie firmvéru je teda po novom 22.6.2.

Xiaomi Pad 5 konečne dostáva Android 12

Rad tabletov Xiaomi Pad 5 bol predstavený v auguste minulého roka. Po stránke dizajnu sa tablet nápadne podobá na iPad Pro 11 od Apple. Podoba je badateľná aj po softvérovej stránke. MIUI si zobralo inšpiráciu z iPadOS. Pre mnohých to znamená, že Xiaomi Pad 5 je akýmsi cenovo prívetivejším prevedením iPadu Pro. Samozrejme, z mnohých ohľadov sa porovnávať tieto dva zariadenia z odlišných cenových kategórii nedajú.

Xiaomi Pad 5 aktualizácia na Android 12
Xiaomi Pad 5 aktualizácia na Android 12 | Zdroj: Xiaomiui.net

Séria prišla na trh s Androidom 11 a používateľskou nadstavbou MIUI 12.5. Xiaomi zvykne svojim modelom dať dvojročnú podporu na aktualizácie operačného systému Android. Po dlhšej dobe sa tak jeho používatelia konečne dočkali Androidu 12, pár týždňov, respektíve mesiacov pred príchodom stabilného Androidu 13. Ten mimochodom Xiaomi Pad 5 získa taktiež, ale rovnako by sme očakávali niekoľkomesačné oneskorenie.

Xiaomi Pad 5 displej
Xiaomi Pad 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Android 12 prichádza na Xiaomi Pad 5 aj so zopár bugmi. Rozloženie domovskej obrazovky môže po reštarte systému spôsobovať problémy. Po pripojení myši k tabletu neuvidíte takzvaný “MagicPointer”, ale len obyčajný kurzor. Problém je hlásený aj v oblasti widgetov a ich rozloženia.

Ak by ste aj napriek spomínaným chybám chceli update na Android 12 nainštalovať, môžete dostupnosť aktualizácie skontrolovať manuálne v nastaveniach. Za zmienku rozhodne stojí aj aplikácia MIUI Downloader, ktorú si môžete stiahnuť a nainštalovať z Obchodu Play.

MIUI Downloader
MIUI Downloader
Developer: Metareverse Apps
Price: Free
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot
  • MIUI Downloader Screenshot

Náš tip
Xiaomi 12 Ultra s Leica fotoaparátom. Takto bude vyzerať

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+