MojAndroid

Najnovšie smartfóny všetkých výrobcov sú už dávno aktualizované na najnovší operačný systém Android 12. Teraz je čas na staršie modely, najmä staršie vlajkové lode. A to je prípad Xiaomi Mi 10, ktorý teraz dostáva aktualizáciu na Android 12 a nadstavbu MIUI 13. Na tému upozornil portál Gizmochina.

Xiaomi Mi 10 je vlajkový model, ktorý bol predstavený vo februári roka 2020 s operačným systémom Android 10. Toto je už jeho druhá veľká aktualizácia, pričom je dostupná pre globálny variant.

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia so sebou prináša aj bezpečnostnú záplatu z apríla 2022, a samozrejme všetky novinky, ktoré sú spojené s Androidom 12 či nadstavbou MIUI 13. Ak ste vlastníkom smartfónu Xiaomi Mi 10, mal by vás na dostupnosť aktualizácie upozorniť automaticky.

Pre stiahnutie aktualizácie odporúčame Wi-Fi pripojenie, pokiaľ nemáte dostatočne veľký dátový balík u vášho operátora. Pred samotnou aktualizáciou sa uistite, že je váš smartfón dostatočne nabitý.

Aktualizuje aj konkurencia

Na Android 12 svoje modely aktualzuje aj konkurencia. Nedávno sme informovali o dostupnosti pre OnePlus Nord 2 či taktiež staršiu vlajkovú loď Asus ZenFone 7. Android 12 nedávno dostali aj Samsung Galaxy A71 či Nokia 8.3.

Náš tip
Kolobežkári pozor! Čakajú vás veľké zmeny
6.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+