MojAndroid

Samsung Galaxy A71 bol predstavený v decembri 2019 a patril medzi najpredávanejšie modely výrobcu v roku 2020. Operačným systémom pri predstavení bol Android 10. V marci 2021 dostal aktualizáciu na Android 11 a teraz prichádza ďalšia.

Samsung Galaxy A71 dostáva aktualizáciu na Android 12

Samsung Galaxy A71 v týchto dňoch dostáva aktualizáciu na najnovší systém Android 12 spoločne s nadstavbou One UI 4.1. Dostupná je už aj na Slovensku, o čom nás informoval čitateľ Milan. Ďakujeme.

Aktualizácia je pomerne veľká, smartfón si stiahne vyše 2 GB dát. Z tohto dôvodu na jej stiahnutie odporúčame Wi-Fi pripojenie, teda ak nemáte dostatočne veľký dátový balík u operátora a 2 GB vám nebudú chýbať.

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najnovší update obsahuje aj aktualizovanú bezpečnostnú záplatu, konkrétne tú aprílovú. Najnovšie smartfóny výrobcu už pomaly dostávajú májovú bezpečnostnú záplatu. Tá určite dorazí aj na Galaxy A71, no používatelia si budú musieť chvíľu počkať.

Dostali ste už spomínanú aktualizáciu aj vy? Aké sú prvé dojmy? Čo sa zlepšilo, prípadne zhoršilo? Nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

Aktualizuje aj konkurencia

Aj ostatní výrobcovia Android smartfónov pracujú na aktualizáciách. V poslednom období sme informovali o viacerých modeloch, ktoré dostali najnovší operačný systém. V apríli bola aktualizovaná Nokia 8.3, a svoje modely aktualizovala aj Motorola. Naposledy smartfón Motorola moto g100.

🥳  Súťaž | MôjAndroid oslavuje 12 rokov, vyhrajte slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 🥳

Android 12 už beží aj na viacerých smartfónoch od Sony. Aktualizáciu dávnejšie dostali vlajkové lode, no aktualizované už boli aj modely strednej triedy.

Náš tip
Najlepšie mobily Samsung v roku 2022: Kúpu týchto modelov neoľutujete
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+