MojAndroid

Motorola moto g100 je smartfón, ktorý sa na trh dostal v marci minulého roka. Za atraktívnu cenu ponúkol výkonný Snapdragon 870, Android 11, 90 Hz displej, ale aj veľkú batériu s kapacitou 5000 mAh. Podľa informácií portálu xda-developers teraz dostáva aktualizáciu na Android 12.

Slabá výdrž Android smartfónu? Dôvodom môže byť táto obľúbená aplikácia

Máte jeden z týchto Xiaomi smartfónov? Onedlho dostane nadstavbu MIUI 13

Google dáva stop nahrávaniu hovorov. Aplikácie už nebudú fungovať

Motorola moto g100 a Android 12

Aktualizácia, ako už tradične, začína v Brazílii, pretože práve tento  trh je pre spoločnosť najdôležitejší. Motorola však obľubuje aj ten náš, smartfóny tu predstavuje medzi prvými v Európe. Z tohto dôvodu očakávame, že aktualizácia onedlho dorazí aj k nám. Ak ju už dostal aj váš smartfón, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch.

Motorola moto g100
Motorola moto g100 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Veľkosť aktualizácie je približne 1,55 GB a prináša so sebou všetky dôležité funkcie, ktoré prichádzajú s Androidom 12. Napríklad nový dizajn používateľského prostredia Material You, novinky v oblasti zabezpečenia a súkromia a omnoho viac. Úroveň zabezpečenia bola aktualizovaná na marec 2022.

Viac o smartfóne Motorola moto g100:

Na dostupnosť aktualizácie by vás mala vaša moto g100 upozorniť automaticky, no môžete ju samozrejme vyhľadať v nastaveniach. Pred samotným procesom odporúčame dostatočne nabiť batériu.

Motorola moto g100 androiid 12
Zdroj: xda-developers

Motorola v poslednom čase aktualizovala viacero smartfónov. Najnovší Android 12 beží s výnimkou smartfónov, ktoré ho majú predinštalované, napríklad na obľúbenom Motorola edge 20. Aktualizáciu dostala a moto g200, ktorá je nástupcom moto g100. A aktualizovaná bola napríklad aj obľúbená Motorola moto g30.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejší v aktualizovaní svojich smartfónov na Android 12 je Samsung, no zaostávať nechcú ani ostatní výrobcovia. Sony momentálne rozposiela Android 12 do smartfónov strednej triedy a viacero modelov už stihlo aktualizovať aj čínske Realme, pričom pribudnú ďalšie. Android 12 dostal už aj obľúbený Xiaomi Mi Note 10 Lite, séria OnePlus 8 a niekoľko smartfónov od LG.

Náš tip
Chystajú sa veľké zmeny v online svete. Nový zákon EÚ má zamedziť šíreniu klamstiev
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+