MojAndroid

Nokia je výrobcom, ktorý sa o aktualizácie svojich modelov stará pomerne dobre. Nová verzia operačného systému Android síce neprichádza medzi prvými, no nakoniec sa jej používatelia predsalen dočkajú. A platí to aj pre lacnejšie smartfóny.

Slabá výdrž Android smartfónu? Dôvodom môže byť táto obľúbená aplikácia

Máte jeden z týchto Xiaomi smartfónov? Onedlho dostane nadstavbu MIUI 13

Google dáva stop nahrávaniu hovorov. Aplikácie už nebudú fungovať

Nokia 8.3 prišla na trh s Androidom 10

To ale nie je prípad Nokia 8.3. Tento model po predstavení patril do vyššej strednej triedy. Na trh prišiel v druhej polovici roka 2020 s operačným systémom Android 10. Výrobca ho vo februári minulého roka aktualizoval na Android 11 a teraz dostáva najnovší Android 12. Téme sa venoval portál Nokiapoweruser.com.

Nokia 5.4
Nokia 5.4 | Zdroj: Nokia

Zdroj uvádza, že aktualizáciu už dostávajú používatelia vo Fínsku, odkiaľ značka oficiálne pochádza. Môžeme očakávať, že v najbližších dňoch dorazí aj na zariadenia, ktoré boli zakúpené na Slovensku.

Najnovší Android 12 so sebou prináša veľa noviniek. V prvom rade bol kompletne zmenený dizajn, ktorý dostal názov Material You. Vylepšené bolo aj zabezpečenie, používateľ má teraz lepší prehľad o povoleniach aplikácií a podobne.

Počítame s tým, že Android 12 bude poslednou verziou operačného systému, na ktorý bol tento smartfón aktualizovaný.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejší v aktualizovaní svojich smartfónov na Android 12 je Samsung, no zaostávať nechcú ani ostatní výrobcovia. Sony momentálne rozposiela Android 12 do smartfónov strednej triedy a viacero modelov už stihlo aktualizovať aj čínske Realme, pričom pribudnú ďalšie. Android 12 dostal už aj obľúbený Xiaomi Mi Note 10 Lite, séria OnePlus 8 a niekoľko smartfónov od LG.

Náš tip
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy A53 vs iPhone SE
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+