MojAndroid

Značka OnePlus je na našom trhu pomerne dobre etablovaná. V portfóliu má nielen vlajkové lode, ale aj veľmi dobre vybavenú strednú triedu. Jedným zo zástupcov totho typu smartfónov je aj OnePlus Nord 2, ktorý teraz dostáva aktualizáciu na najnovší Android 12 spoločne s nadstavbou OxygenOS 12. Na tému upozornil portál xda-developers.

Stabilná verzia najnovšieho Androidu pre OnePlus Nord 2 prišla rýchlejšie, ako sme očakávali. Prvá beta verzia bola dostupná približne pred mesiacom, druhú betu výrobca uvoľnil len pred pár dňami. A už tu máme plnohodnotnú aktualizáciu, ktorá by mala onedlho prísť aj na zariadenia zakúpené na Slovensku.

OnePlus Nord 2
OnePlus Nord 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg 

Obľúbený smartfón tak dostáva nielen najnovší Android so všetkými jeho výhodami a funkciami, ale aj očakávanú nadstavbu s množstvom nielen grafických vylepšení a prepracovanejším Always On displejom.

Smartfón vás na dostupnosť aktualizácie samozrejme upozorní. Ak by sa tak nestalo, môžete vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne. Jej veľkosť je takmer 5 GB, takže ak nemáte dostatočne veľký dátový balík od operátora, určite ju stiahnite cez Wi-Fi pripojenie. Pred samotnou aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu.

Aktualizuje aj konkurencia

OnePlus nie je jediným výrobcom, ktorý svoje modely aktualizoval na najnovší Android 12. Vlajkové modely už aktualizovali prakticky všetci dôležití výrobcovia, teraz sa pracuje na aktualizáciách modelov strednej triedy. Android 12 nedávno dostal dvojročný Asus ZenFone 7, starší Samsung Galaxy A71 či Galaxy A32. Svoju strednú triedu na najaktuálnejší systém nedávno aktualizovalo aj Sony.

Náš tip
Android 12 má sotva 1 percento. Najrozšírenejší je Android 11
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+