MojAndroid

Aktuálne najnovšia stabilná verzia operačného systému Android 12 sa postupne rozširuje aj do starších modelov smartfónov. Spoločnosť Asus už počas decembra minulého roka vypustila Android 12 pre modely Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip. Podľa informácií z portálu GSMArena sa dvanásta verzia operačného systému rozšíri aj do modelov Zenfone 7 a Zenfone 7 Pro.

Aké zmeny môžeme očakávať s príchodom aktualizácie na Android 12?

Takmer pol roka po tom, čo Asus predstavil Android 12 pre osmičkové modely smartfónov sa konečne dostal aj k ich predošlému modelovému radu Zenfone 7. Ten sa na celosvetovom trhu nachádza už od roku 2020. Nová verzia softvéru príde v aktualizácií s označením 31.0210.0210.250 a bude platiť pre oba modely smartfónov.

Aktualizácia sa po vypustení bude postupne šíriť do zariadení na celom svete. Na jej príchod si na území Slovenska budeme určite musieť počkať. Systém používateľa automaticky upozorní v prípade, že nová aktualizácia už bude dostupná.

Ak si chcete dostupnosť aktualizácií overiť manuálne, stačí prejsť do nastavení a jednoduchým ťuknutím na priečinok systém a systémové aktualizácie sa vám zobrazia najnovšie súbory na stiahnutie.

Asus ZenFone 8 - Android 12
Asus ZenFone 8 | Miroslav Schwamberg

Ak by ste aj po inštalácií nového systému mali záujem o staršiu verziu Android 11, po vymazaní dát z telefónu je možné tento operačný systém preinštalovať. Najnovší balíček prinesie nový dizajn a funkcie pre vstavané aplikácie, panel s nástrojmi a panel na ovládanie hlasitosti. Nebude chýbať ani nová animácia pri nabíjaní smartfónu. Z neznámych dôvodov sa spoločnosť rozhodla zameniť funkciu Asus Safeguard za Emergency SOS a z aplikácie pre hovory výrobca odstránil aj funkciu SIP.

Ani ostatní výrobcovia smartfónov nezabúdajú na aktualizácie systému a Android 12 do modelov Galaxy M22 a Galaxy A71 už pridáva aj juhokórejská spoločnosť Samsung. Na konci minulého mesiaca sa dočkali nového systému aj používatelia smartfónov Nokia 8.3.

Náš tip
Google odstráni z obchodu Play takmer milión aplikácií. Čo je dôvodom?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+