MojAndroid

S čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 sa americký výrobca Qualcomm tento rok trafil do čierneho a momentálne je to najpoužívanejší čipset vlajkových Android smartfónov. Podobne očakávania budú aj v prípade ďalšej generácie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorá sa podľa portálu GizmoChina objaví už tento rok v zariadení od spoločnosti Xiaomi.

Snapdragon 8 Gen 2 bude mať jedinečnú konfiguráciu jadier

Pred časom na internet unikli informácie, ktoré odhalil niektoré podrobnosti týkajúce sa špecifikácií čipsetu Snapdragon 8 Gen 2. Ten by mal obsahovať jedinečnú konfiguráciu klastra procesorových jadier. Zatiaľ čo existujúce čipy Snapdragon 8 Gen 1 majú jadrové klastre v konfigurácii 1 + 3 + 4, nový čipset Snapdragon 8 Gen 2 bude obsahovať konfiguráciu 1 + 2 + 2 + 3.

Tipster Abhishek Yadav teraz na svojom Twitter účte (post zverejnený vyššie) vyhlásil, že jedným z prvých dvoch smartfónov, ktoré budú obsahovať Snapdragon 8 Gen 2, bude vlajkový smartfón Xiaomi 13. Snapdragon 8 Gen 2 v ňom bude mať konfiguráciu s kódovým označením SM8550-Kailua.

Xiaomi 12
Súčasná vlajková loď Xiaomi 12 využíva Snapdragon 8 Gen 1 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hlavné jadro bude údajne Cortex X3 generácie Makalu s vysokou frekvenciou. O nenáročnejšie úlohy sa postará ďalší klaster s dvoma jadrami Cortex-A720 generácie Makalu nižšej frekvencie. Pre úspornejšie režimy budú v konfigurácii dve jadrá Cortex-A710 Matterhorn a tri jadrá Cortex-A510 typu Klein R1.

Xiaomi 13 bude pravdepodobne predstavený už koncom decembra

Okrem toho čínsky tipster tiež dodal, že nový čipset bude mať GPU Adreno 740. Opäť bude vyrobený pokročilým 4 nm výrobným procesom od čínskeho výrobcu TSMC. Podľa tipstera sa Xiaomi 13 objaví do konca roka. Podobne ako minulý rok by sme sa predstavenia čipsetu začiatkom decembra a samotného smartfónu v rámci čínskeho trhu na konci toho istého mesiaca.

Náš tip
Xiaomi 12 Ultra príde už o mesiac s 200 MP snímačom a 165 Hz displejom

13.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+