MojAndroid

Smartfóny série Samsung Galaxy S22 išli len tento týždeň oficiálne do predaja a už dostávajú svoju prvú aktualizáciu softvéru. Čo prináša, prezradil portál GSMArena.

Novinky Samsungu dostávajú v Európe najnovšiu bezpečnostnú záplatu

Aktualizácia je už dostupná v Európe pre všetky tri modely – Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. Číselné označenie aktualizácie je S90xBXXU1AVBF, kde “x” je číslica, ktorá sa líši podľa modelu. Veľkosť aktualizácie sa pohybuje od 770 MB do 820 MB podľa toho, o ktorý model Galaxy S22 ide.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia prináša pre všetky tri modely marcovú bezpečnostnú záplatu. Mala by opravovať nešpecifikovaný počet chýb a zraniteľnosti v systéme Android 12 a nadstavbe One UI 4.0. Rovnakej aktualizácie sa včera dočkal na Slovensku aj skladací smartfón Samsung Galaxy Z Flip3 5G a to napriek tomu, že je stále február.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Vláda schválila blokovanie škodlivého obsahu na internete

✅ Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? | ANKETA

✅ Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (2/2022)

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
#KtoPomozeUkrajine: takto môžeme všetci pomôcť ľuďom, ktorí k nám utekajú pred vojnou na Ukrajine
27.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+