MojAndroid

Skladací smartfón Samsung Galaxy Z Flip3 5G dostáva na Slovensku novú aktualizáciu softvéru. Aktualizácia už dokonca dorazila k nám do redakcie. Čo všetko smartfónu prináša?

Aktualizácia prináša marcovú bezpečnostnú záplatu

Samsung Galaxy Z Flip3 5G je pre juhokórejského výrobcu prvým skutočne úspešným skladacím modelom. Neprekvapí preto, že v najnovšej aktualizácii dostáva medzi prvými smartfónmi Samsungu marcovú bezpečnostnú záplatu. Aktualizácia softvéru má číselné označenie S906BXXU1AVBF a veľkosť 773,93 MB.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Marcová bezpečnostná záplata by mala opravovať nešpecifikovaný počet chýb a zraniteľnosti v systéme Android 12 a nadstavbe One UI 4.0. Podľa zoznamu zmien v aktualizácii by mohla vylepšovať aj viacero predinštalovaných aplikácií. Príkladom sú Galaxy Wearable, Kalkulačka, Samsung Health alebo Samsung Internet.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

USA uvaľujú sankcie na Rusko. Obmedzí krajine prístup k americkým technológiám
✅ Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? | ANKETA
✅ Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (2/2022)

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
#KtoPomozeUkrajine: takto môžeme všetci pomôcť ľuďom, ktorí k nám utekajú pred vojnou na Ukrajine
26.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+